DetaGen Genetik Tanı Merkezi

Kurum Adı:DetaGen Genetik Tanı Merkezi
Kategori:Laboratuar ve Tıbbi Görüntüleme Merkezi
Kent:Kayseri
İlçe:Melikgazi
Adres:Tecettni Veli Mh. Seyyid Burhanettin Blv. Etiler Sk. No:5/A
Telefon:0 (352) 231-3123


38.71508635.495006

Kurum Hakkında

Deta-Gen Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi olarak; Klinik Genetik, Sitogenetik ve Moleküler Genetik alanlarında verdiğimiz hizmetlerin bilim ve tekniğe uygun olarak, etik, etkin, verimli ve süratli bir halde sunulması, hizmetlerin müşteri beklentilerine yanıt verecek şekilde Kalite Yönetim Şartlarına uygun olarak geliştirilmesi ve devamlı iyileştirilmesi ana politikamızdır.

Genetik kontrol, belirli bir gen ya da kromozomda meydana gelen bir değişimin ve onun yol açmış olduğu hastalığın ya da özelliğin tanımlanması için meydana getirilen testtir. Prenatal (doğum öncesi) yada Postnatal (doğum sonrası) dönemde yapılabilir.

Genetik danışmanlık, ailesel kaynaklı olan ya da olmayan Genetik hastalıkların kişiye ve yakınlarına öğretilmesi ve bununla başa çıkma yolları mevzusunda informasyon ve psiko toplumsal destek veren bir sıhhat hizmetidir.

Amniyo Bireşim, anne karnında gelişmekte olan bebeğin içinde bulunmuş olduğu sıvıdan örnek alma işlemidir. Bu sıvıda bebeğe ilişik hücreler vardır. Bu sıvının alınmasında amaç, riskli durumlarda, bir çok kez tedavi olanağı olmayan genetik anomali ve hastalıkları erken dönemde saptayıp, aileyi bilgilendirmektir.

Prenatal Postnatal Tanı, yaşam süresi kısıtlı, tedavisi olanaksız, ağır bedensel ve zihinsel defektlere neden olan hastalıklar için yüksek risk taşıyan eşlere sıhhatli bir bebek için güvence vermektir. Ek olarak tedavisi mümkün olmayan fetal sıhhat sorunlarını gebeliğin erken dönemlerinde belirleyip gereğini yapmaktır.

DetaGen Genetik Tanı Merkezi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. DetaGen Genetik Tanı Merkezi, Kayseri ili Melikgazi ilçesinde laboratuar ve tıbbi görüntüleme merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir