Yağ Yakmanın 10 İpucu Nedir?

Çağımızın yaygın hastalıklarından biri de obezitedir. Obezite yaşam kalitesini düşüren kişilerin kendilerini mutsuz hissetmesine neden olan sosyal hayattan soyutlayan bir durumdur.

Çağımızın yaygın hastalıklarından biri de obezitedir. Obezite yaşam kalitesini düşüren kişilerin kendilerini mutsuz hissetmesine neden olan sosyal hayattan soyutlayan bir durumdur. Ancak obezite ile mücadele etmek hayal değildir. Kilo alındığı gibi doğru beslenme ve sporla verilebilir.

Kilo vermek ve yağ yakmak istiyorsanız öncelikle hayatınızda birtakım değişiklikler yapmalısınız. Yağ yakmaya kilo vermeye kararlı olmalısınız.

Yağ yakmak isteyenler için işte size yağ yakmanın 10 ipucu

1-Alkol ve sigara gibi ömürden gün çalan zararlı alışkanlıklarınızdan vazgeçin.

2-Şekerli gıdalardan uzak durun. Şeker bilindiği gibi en tatlı zehirdir. Kilo verip yağ yakmak istiyorsanız kesinlikle şekerli gıdaları tüketmeyin. Vücut ihtiyacı olan enerjiyi yağlardan karşılasın.

3- Beslenme listenize göz atın. Beslenme listenizi sağlıklı bir yaşam için yeniden düzenleyin. Kızartmaları ve zararlı karbonhidratları hayatınızdan çıkarın. Kızartma yerine fırın ya da ızgara yemekleri tercih edebilirsiniz. Hem daha sağlıklı hem de kalorisi daha azdır.

4-Yağ yakmak için egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirin. Egzersiz yapmaktan sıkılıyorsanız günde en az iki defa açık havada tempolu bir şekilde 45 dakika yürüyün.

5-Yağ yakmak için günde en az 15 dakika mekik çekin. Mekik hareketi özellikle zayıf olan karın kaslarını çalıştırmak için birebirdir. Düz bir karına sahip olmak istiyorsanız bir ay düzenli mekik programı uygulayabilirsiniz.

6- Yağ yakmak için diyafram nefesi almayı alışkanlık haline getirin. Diyafram nefesi almak için havayı derin bir şekilde burnunuzdan içinize çekin. Nefesi üç birim içinizde tuttuktan sonra bir birimde dışarı bırakın.

7-Yağ yakmak için metabolizmayı hızlandırmanız gerekir. Metabolizmayı hızlandırmak için bitki çaylarından destek alabilirsiniz.

8-Yağ yakmak için günde en az 2.5 litre su içmeyi alışkanlık haline getirin. Yeteri kadar su içtiğiniz zaman yemek yeme ihtiyacınız azaldığı gibi metabolizmanızda hızlanır.

9-Yağ yakmak için mate ve yeşil çay gibi bitki çaylarını içmeyi alışkanlık haline getirin. Gün içerisinde 2 fincan bitki çayı tüketmeye özen gösterin.

10-Ofis ortamında çalışıyorsanız yarım saat aralıklarla gezintiler yapın. Yağ yakmak için hayatınızın her alanına hareket katın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yag-yakma Yağ Yakmanın 10 İpucu Nedir? için yorumda bulun

    Yağ Yakmanın 10 İpucu Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yağ Yakmanın 10 İpucu Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.