MHRS Online Hastane Randevu

Eskiden hastanelere giden kişiler, sabahın erken saatlerinde sıra almak için kuyruğa girerlerdi. Özellikle çok rahatsız olan kişiler için bu durum çok büyük sorun oluşturuyordu. Ancak geliştirilen sistem ile artık online olarak hastaneye gitmeden önce istenilen saat ve günde, istenilen doktora randevu alınabilmektedir. Sıra sıkıntısını çeken kişiler için online hastane randevu nasıl alınır önemlidir. Hastane için randevu hem internetten hem de telefondan kolayca alınabilmektedir. Telefondan randevu alabilmek için Sağlık Bakanlığına bağlı olan merkezler için 182 hattını arayarak Merkezi Hekim Randevu Sisteminden canlı olarak operatörlerden randevu alınabilmektedir. Bir diğer yol ise kişinin kendisinin internetten randevu alabilmesidir. İnternetten randevu nasıl alınır aşağıda anlatılmıştır.

İnternetten Online Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

İnternette Sağlık Bakanlığının sayfasında yer alan Merkezi Hekim Randevu Sistemi sayfasına girilerek üye olunması gerekir. Üyelik için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve e mail adresi ile bir hesap oluşturulur. Oluşturulan bu hesaba daha sonra hastanın istenen tüm kişisel ve adres bilgileri girilir. Şifre değişikliği işlemlerinde kullanılmak üzere güvenlik için cep telefonu bilgisi de istenir. Tüm bilgiler doldurulduktan sonra hastane randevu al sekmesinden randevu alma işlemleri başlatılır. İlk olarak sisteme yeniden girilecekse;

– TC kimlik numarası ve parola ile sisteme giriş yapılır.
-Sağ üst kısımda yer alan randevu al sekmesine tıklanır ve randevu işlemleri başlatılır.
-İlk olarak hangi il ve ilçede hastaneye gidilecekse ilgili kısımdan bu bilgiler seçilir.
-Daha sonra hastane kısmından hangi hastaneye gidilecekse o hastanenin seçimi yapılır.
-Alt kısımda yer alan klinik sekmesinden hangi polikliniğe gidilecekse o bölüm seçilir.
-Daha sonra klinik yeri ve hekimi kısmından hangi doktora gitmek isteniyorsa o doktor seçimi yapılır.
-Hekim ara butonuna tıklanır ve ekrana o hekimin boş olduğu günler ve saatleri verilir. Buradan kişi kendine en uygun gün ve saati seçerek randevuyu onaylar.

Randevu Nasıl İptal Edilir?

Randevu alındıktan sonra herhangi bir sebepten gidemeyecek olan hastalar için hastane randevu nasıl iptal edilir? bilinmesi gerekmektedir. Randevu iptali için 182 hattı aranabilir. Ancak web aracılığı ile iptal işlemi gerçekleştirilecekse, yine MHRS randevu sistemine girilerek randevu geçmişinden randevu iptal et butonuna tıklanır ve onaylandıktan sonra randevu kolayca iptal edilir.

Online Hastane Randevusu Al

 

Telefonla Randevu Alma: 182

Randevu Al

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) Hastane Randevu nasıl alınır? 

İnternetten hastane randevusu nasıl alınır? Randevu sorgulama ve randevu iptal işlemi nasıl yapılır bilmiyorsanız alttaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Hastane Randevu Nasıl Alınır?