Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kurum Adı: Beyoğlu Göz EAH
Kategori:Göz Hastalıkları Merkezi
Şehir:İstanbul
İlçe:Beyoğlu
Adres:Bereketzade Cami Sokak No:2
Telefon:0 (212) 251-5900
Web Sitesi:www.beyoglugoz.gov.tr41.02499028.973845
Kurum Hakkında

Prof Dr. Reşat N. Belger Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak vizyonumuz; Göz Sağlığı ve Hastalıkları alanında bilimsel gelişmelere öncülük etmek; yetiştirdiğimiz faik nitelikli, insana saygılı, etik değerleri olan uzman hekimlerle ülkemizin sağlığına katkıda bulunmak; sahip olduğumuz yüksek teknolojik olanaklar ve yetkin medikal kadromuzla hastalarımıza hak ettikleri güler yüzlü, güvenilir, modern hizmeti vermektir.

ACİL

Göz acil polikliniğimiz B Blok girişinde bulunmakta ve. 24 saat hizmet vermektedir. 2 yataklı müşahade ve resusitasyon birimi ile bir muayene biriminden oluşmaktadır. Acil polikliniğimizde 1 EKG cihazı, 2 Defibrilatör, 1 Aspiratör, 3 nebülizatör ve 1 göz üniti bulunmaktadır. Acil birimimizde göz pansumanları, göz yıkaması, göz acil müdaheleleri yapılmaktadır.

AMELİYATHANE

B blok -1. katta bulunmaktadır. 5 salondan ve bir derlenme odasından oluşmaktadır. Önsegment, retina, oküloplasti, refraksiyon ve şaşılık ameliyatları son teknoloji kullanılarak, konusunda yetkin hekimlerce yapılmaktadır. 1 anestezi doktoru, 7 anestezi teknikeri, 16 hemşire, 2 sekreterden oluşan kadrosuyla hizmet vermektedir. Ameliyathaneye 24 saat hasta kabul edilmektedir. Anestezi doktoru 17:00–08:00 saatleri arasında bulunmadığı için çocuk hastalar 17:00 den sonra ameliyata alınmamaktadır.

ÇOCUK KLİNİĞİ

15 yataklı kliniğimiz A Blok 2. katta bulunmaktadır. Kliniğimiz 4 göz kliniğinden çocuk hastaları kabul etmekte, her servisin Op. Dr. ve As. Dr. ları kendi kliniğinin çocuk hastalarının takiplerini sürdürmektedirler. Servisimizde 2 hemşire, 2 personel ile hizmet sunulmaktadır. Ziyaretçi saati 08:00–20:00 saatleri arasındadır. Her çocuk hasta için mutlaka refakatçı kalması gerekmektedir.

ECZANE

10 depo odası bulunan eczane birimimiz D Blok 2. kattadır. Birimimiz Eczacı Başak Kızılcadağ ile Eczacı A. Hakan Akcakavak yönetiminde 2 sekreter ile hastanemiz bünyesinde hizmet vermektedir. Birimimizde 10 ilaç ve malzeme deposu bulunmaktadır. Bütün ilaç ve malzemeler uluslar arası standartlara müsait FİFO ( fisrt in first out) yöntemiyle depolanmaktadır.

GENEL POLİKLİNİK

B Blok giriş katında bulunmaktadır. 12 göz muayene cihazı, 1 fakometri ( gözlük cam değerlerini ölçen cihaz) ve 1 otorefraktometre ( göz numarasının yaklaşık değerini veren cihaz) ile randevulu hastalara hizmet veren birimdir.

3 hemşire, 3 sekreter ve göz asistan ve uzman doktorlarından oluşan kadrosuyla göz hastalıkları tanılamalarında Göz1, Göz 2, Göz 3 ve Göz 4 olmak üzere yekün 4 göz kliniğe bağlı olarak hizmet sunmaktadır. 08:00–17:00 saatleri arasında çalışan polikliniklerimiz sadece randevulu hastalarımıza hizmet vermektedir.

RADYOLOJİ

Hastanemiz radyoloji bölümü B Blok giriş katındadır. Ünitemizde 2 tane tek tüp tek masa axiel röntgen cihazı, bir tane ultrasonografi cihazı bulunmaktadır. Cihazlarımızın tamamı Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’ndan lisanslıdır. Ünitemiz röntgen çekimleri için hafta içi 8:00–18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Çekilen filmler derhal hastaya teslim edilir. Filmlerin raporları sabahtan çekilen filmler için aynı gün içinde, öğleden sonra çekilen filmler için ertesi gün düzenlenip verilir. USG çekimleri için hafta içi 9:00–13:00 saatleri arasında, randevuyla hizmet verilmektedir. Ünitemizde meme USG, üst batın ve bütün batın USG, pelvik USG, obstetrik USG, tiroid USG, üriner sistem USG çekilebilmektedir. Ünitemizde bir radyoloji uzmanı, üç radyoloji teknikeri ve dört radyoloji teknisyen bulunmaktadır.

Poliklinikler

  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Deri ve Zührevi Hastalıklar
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Genel Cerrahi
  • Göz Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Nöroloji
  • Psikiyatri

Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Beyoğlu ilçesinde göz hastalıkları merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir