Nemfomani

Aşırı Cinsel İstek

Kadında Aşırı Cinsel İstek

“Nimfomani” terimi, tıbbi literatürde “hiperseksüalite” veya “cinsel bağımlılık” olarak bilinen bir durumu ifade eder. Bu durum, kişinin cinsel istek ve dürtülerinin normalden çok daha yüksek olduğu ve bu istekleri kontrol etmekte güçlük çektiği durumları tanımlar. Nimfomani, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilir.

İlgili Makaleler

Nemfomani hastası bir kadın genellikle sürekli cinsel aktivitelerde bulunma eğilimindedir. Bunlar arasında sık sık cinsel ilişki kurma, mastürbasyon yapma, porno izleme veya flört etme gibi davranışlar yer alabilir. Ancak bu davranışlar, genellikle kişinin iş, ilişkiler ve sosyal yaşamını olumsuz etkiler ve kontrol edilemez hale gelir, kişinin sosyal, iş ve ilişki yaşamını olumsuz etkileyebilir ve sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu durumun altında yatan nedenler arasında hormonal dengesizlikler, psikolojik faktörler, travmalar, ilişki sorunları, tıbbi durumlar veya ilaçların yan etkileri gibi çeşitli faktörler bulunabilir.

Tedavi genellikle psikoterapi, davranış terapisi ve destek grupları gibi yöntemlerle gerçekleştirilir. Kişinin cinsel sağlığı ve yaşam kalitesini iyileştirmek için uygun tedavi planı belirlenir ve uygulanır. Bu durumla ilgili endişeleriniz varsa, bir sağlık uzmanına danışmanız önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir