Zayıflayanların Ortak Yönleri

Çağımızın yaygın hastalıklarından biri obezitedir. Obezite her geçen gün dünya insanlarını tehdit etmeye devam etmektedir. Zayıflamak için bugüne kadar birçok yol denenmiştir. Spor, diyet, açlık yapmak, yüzmek bunlardan birkaçıdır.

Çağımızın yaygın hastalıklarından biri obezitedir. Obezite her geçen gün dünya insanlarını tehdit etmeye devam etmektedir. Zayıflamak için bugüne kadar birçok yol denenmiştir. Spor, diyet, açlık yapmak, yüzmek bunlardan birkaçıdır.

Zayıflayanların hayat hikayesine baktığımız zaman birçok ortak noktada birleştikleri görülür. Özellikle iradelerine sahip çıkma hususunda birbirlerine benzerler. Kilo vermek için öncelikle beyinde zayıflamaya karar vermek gerekir.
Beyin emir mekanizması ile çalışır. Siz beyninize ne komut gönderirseniz beyniniz o komutu gerçekleştirmek için harekete geçer.

Zayıflayanların ortak yönlerine baktığımız zaman ikinci olarak kararlı olmaları karşımıza çıkar. Zayıflamak istiyorsanız verdiğiniz karardan dönmeyin. Zayıflamak istediğinizi sık sık sesli bir şekilde kendinize tekrar edin. Böylece kararınızı pekiştirmiş olursunuz.

Diyet yaparken yapılan en büyük yanlışlardan biri hafta başında başlanılan diyetlerin hafta sonu gelmeden bırakılmasıdır. Yarıda bırakılan diyetlerle verilen kilolar, diyet bırakıldığı zaman hızlı bir şekilde geri döner.

Zayıflayanların ortak yönlerini incelediğimiz zaman karşımıza beslenme listelerinde yaptıkları değişiklikler göze çarpar. Zayıflamaya karar verdiyseniz öncelikle beslenme listenizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Beslenme listenizden karbonhidratları, kızartmaları, hazır gıdaları, hamur işlerini, şekerli yiyecekleri ve asitli içecekleri hayatınızdan çıkarın. Sebze ve lif ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Ayrıca düzensiz yemek alışkanlığınız varsa bu huyunuzdan vazgeçin. Öğünlerinizi ve ara öğünlerinizi her gün aynı saatlerde yapmaya özen gösterin.

Beslenme listenizden çıkardığınız yemeklerin yerine alternatif yiyecekler koyun. Kızartma yemekler yerine fırın ya da ızgara yemekleri tercih edebilirsiniz. Asitli içecekler yerine evde kendiniz meyve sularından doğal katkı maddesi olmayan içecekler hazırlayabilirsiniz.

Zayıflayanların ortak yönlerini araştırırken karşımıza çıkan en önemli etkenlerden biri hareketli yaşamdır. Kilo almanın en büyük nedenlerinden biri de hareketsiz yaşam biçimidir. Kilo vermeye karar verdiyseniz yaşam biçiminizi gözden geçirin. Yaşamınıza hareket katın. Sporla, yürüyüşle ya da yüzme ile hayata hareket katabilirsiniz.

Zayıflarken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de günde en az 2.5 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmenizdir. Beyinde açlıkla susuzluk sinyali aynı merkezden salgılanır. İnsanlar çoğu zaman susadıklarında acıktıklarını zannedip yemek yerler. Öğün dışı açlık hissettiğiniz zaman bir bardak su içerek açlığınızı bastırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zayıflayanların Ortak Yönleri Zayıflayanların Ortak Yönleri için yorumda bulun

    Zayıflayanların Ortak Yönleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zayıflayanların Ortak Yönleri için ilk yorumu yapabilirsin.