Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kurum Adı:Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kategori:ADSM – Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kent:Adıyaman
İlçe:Merkez
Adres:Sümerevler Mah. Mavikent Yanı Sok. No:20
Telefon:0 (416) 225-3284


37.77567338.305075

Kurum Hakkında

Merkezimiz, Sıhhat Bakanlığının tüm Türkiyede Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerinin daha etkin ve kaliteli verilmesi politikalarının bir sonucu olarak eskiden Sıhhat Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılan binanın tadilat görerek iyileştirilmesi sonucu 10-03-2008 tarihinde fiilen hizmet vermeye başlamış olup, 22-07-2009 tarihinde ise Başbakanımız tarafınca resmi açılışı yapılmıştır.

Kaliteyi önemseyen ve kaliteli hizmetin gereğini yapma hassasiyetini devamlı taşıyan merkezimizde Başhekim ve Başhekim yardımcısı ile beraber 33 diş hekimi entegre sistemiyle çalışmakta olup, 30 hemşire, 6 diş teknisyeni, 1 Röntgen teknisyeni, Hastane Müdür ve Müdür yardımcısı ile beraber 17 yönetimsel personel, 23 informasyon işlem elamanı, 18 temizlik elemanı 3 yönlendirme elamanı ve 3 güvenlik mensubu ile hizmet vermektedir.

Merkezimiz hastane informasyon ve yönetim sistemleri tam otomasyonda çalışmakta olup tüm kliniklerimizde her birim bir LCD ekran ekran takılmış olup hastalarımızın daha çağdaş şartlarda hizmet alması hedeflenmiştir. Merkezimize günlük averaj 700-800 hasta başvurmaktadır. Şu demek oluyor ki doktor başına günlük averaj 20-25 hastanın düştüğünü göstermektedir. Hasta yoğunluğunun fazla olması, bilhassa protez ve tedavi işlemlerinin uzun sürmesi kamu ve özel sektörde vazife meydana getiren hastalarımızda işgücü kaybı benzer biçimde çeşitli sorunlara niçin olmaktadır. Bu sorunların en aza indirilmesi ve sıhhat hizmetinin erişilebilirliğinin artırılabilmesi için merkezimiz 4 Mayıs 2009 tarihinden buyana gece poliklinik hizmeti vermeye adım atmıştır. Hafta içi 16-24 saatleri arası 3 doktor bu hizmeti vermekte olup gündüz mesai saatleri içinde meydana getirilen tüm hizmetler bu saatler içinde da verilmektedir. Günlük averaj 100 ile 200 kişinin gece polikliniğine başvurmakta olup buda bu hizmetin ne kadar lüzumlu bulunduğunun göstergesidir. Gece poliklinik hizmeti veren doktor sayısının artırılması düşünülmektedir.

Poliklinikler
  • Çocuk Diş Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)

Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Adıyaman şehrinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres benzer biçimde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir