Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Kurum Adı:Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kent:Adıyaman
İlçe:Merkez
Adres:Sakarya Cad. Malatya – Çelikhan Yolu Üstü Yeşilyurt
Telefon:0 (416) 225-2992


37.751186938.299677

Kurum Hakkında

İl Merkezinde tek branş hastanesi olan Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 25 Mayıs 1998 tarihinde hizmete açılmıştır. Daha ilkin Yetiştirme Yurdu ve Sıhhat Meslek Lisesi olarak hizmet gören bina, büyük bir tamirat ve tadilatla hastaneye dönüştürülmüştür. Hastanemizin teknik kapasitesi ve verilen hizmetin kalitesi her geçen gün yükseltilmeye çalışılmaktadır. Meydana getirilen başarı göstermiş emek harcamalar neticesinde 2000 senesinde Bebek Dostu Hastane, plaketi alınmış ve Anne sütü ile beslenmenin önemi ve yaygınlaştırılmasına yönelik faaliyetler devamlı şekle dönüştürülmüştür. 20 Ağustos 2002 de İSO-9001-2000 kalite belgesi alınmıştır. Sıhhat Bakanlığına bağlı hastaneler içinde bu belgenin 2000 versiyonunu alan ilk hastane olduk. Kalite standartları titizlikle takip edilmektedir. Her senenin başlangıcında kalite hedefleri belirlenmekte ve devamlı olarak hastane hizmet kalite ve çeşitliliği artırılmaya çalışılmaktadır.

Hastalar, hasta yakınları ve çalışan personelin memnuniyeti en üst düzeye çıkarılmaya çalışılmakta olup belli aralıklara meydana getirilen anketlerle ölçümler ve değerlendirmeler yapılmaktadır, işletme mantığıyla hareket edilerek genelikle, her mevzuda tutum tedbirleri titizlikle uygulanmıştır. Daha evvelde alt yapı hazır olduğundan sağlıkta dönüşüm programlarına geçiş kolaylıkla sağlanmıştır. Hizmet Binasının Hastane olarak yapılmamış olması ve ufak olması sebebiyle birçok sorun yaşanmaktadır. Nisan 2006 tarihinde 950 m2 lik prefabrik poliklinik ve yönetim binalarının hizmete girmesi ile her klinisyen doktora bir poliklinik odası tahsis edilmiş. Her branşta doktor seçme imkanı sağlanmış, hastane yatak kapasitesi %50 artırılarak 150 yatağa ulaşmıştır. Kent merkezinde bir semt polikliniği açılması kararlaştırılmış olup bunun için merkezde uygun bir bina kiralanmış ve semt polikliniği faaliyete geçmiştir. 2011 senesinde Ek bina inşaatımız tamamlanarak toplam kapalı alanımız 6188 m2 ye ulaşmıştır.

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Adıyaman şehrinde hanım hastalıkları ve doğum hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir