Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi

Kurum Adı:Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Göğüs Hastalıkları Hastanesi
Kent:Çorum
İlçe:Merkez
Adres:Gülabibey Mah. Cemilbey Caddesi No:81
Telefon:0 (364) 225-5868


40.53860734.953271

Kurum Hakkında

Hastanemiz 1950 senesinde 20 yatak kapasitesi ile “Verem Hastanesi” olarak hizmete adım atmıştır. Hastanenin ihtiyaca yanıt vermemesi üstüne 1955 senesinde ek inşaat tamamlanarak 125 yatak kapasitesine ulaşılmıştır. Hastanemiz konumu itibariyle Bölge Hastanesi durumundadır. Amasya, Çankırı, Yozgat şeklinde çevre illerden hastalar yatarak ve ayaktan tedavi görmektedirler. Hastanemiz 2000 senesinde tadilat gördükten sonrasında klinik ve poliklinik hizmetlerimize Acil Servisinde eklenmesiyle daha oldukca hastaya hizmet verme imkânı bulmuştur.

16. 09. 2008 senesinde da Hasanpaşa Devlet Hastanesinin binasına taşınarak Çorum Bölge Hastalıkları Hastanesi olarak faaliyete geçmiştir. 250 yatak kapasitesi ve 8 Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz uzmanı, 1 Dahiliye Uzmanı, 5 Pratisyen Doktor olmak suretiyle toplamda 14 Doktor ile hizmet vermektedir. Ek olarak Biyokimya-Mikrobiyoloji laboratuarı görüntüleme ünitelerine ilaveten 1 yataklı uyku laboratuarı, 9 yataklı yoğun bakım servisi, Kemoterapi ünitesi, Sigara bıraktırma polikliniği, Solunum Laboratuarı, Elektrokardiyogram, Alerji Polikliniği, Acil poliklinik bölümleriyle de hizmet vermektedir.

Poliklinikler
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Göğüs Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)

Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Çorum şehrinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir