Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Nelerdir

Zayıflayanların en çok yakındıkları konulardan biri de karın bölgesindeki kiloların çok yavaş gitmesidir. Çoğu zaman kilo verseniz bile karın bölgenizde çok fazla bir değişiklik olmadığını gözlemlersiniz. Bunun nedeni karın bölgesinin kas açısından en zayıf bölge olmasıdır.

Karın bölgesi vücudun tabir yerindeyse çöplüğüdür. Vücut yakamadığı enerjiyi yağ olarak depolar ve karın bölgesini depo olarak kullanır. Kilo vermeye başladığınızda dikkat ederseniz en son karın bölgesinden incelmeye başlarsınız.

Düz bir karına sahip olmak herkesin hayal ettiği bir şeydir. Ancak düz bir karına sahip olmak için diyetle birlikte mutlaka egzersiz yapmanız gerekir. Karın yağlarını eritmek için evde kendiniz rahatlıkla egzersiz yapabilirsiniz. Karın yağlarını eriten egzersizler aşağıda listede sıralanmıştır.

Mekik hareketi: Mekik çekmek çoğumuzun zoruna gitse de düzenli olarak mekik programı uyguladığınız zaman karın bölgesinin düzleştiğini görebilirsiniz. Tam mekik çekmekte zorlananlar yarım mekikte çekebilirler.

Yarım mekik çekmek için sırtüstü yere uzanın. Ellerinizi yanlara doğru uzatın. Ayaklarınızı karnınıza doğru çekin. Başınızı göğüs hizasına kadar kaldırın. Bu esnada 5 nefes al 5 nefes ver tekniği ile bu hareketi 2 set halinde 15 kez tekrar edin.

Bu hareketi yaptıktan sonra karnınızda acı hissedebilirsiniz. Egzersiz sonrası karnınızda acı hissetmeniz aslında iyi bir şeydir. Acı karın bölgesindeki kasların çalıştığını gösterir. Egzersize düzenli olarak devam ettikçe karnınızda hissettiğiniz acı zaman içerisinde azalacaktır.

  • Karın yağlarını eritmek için plates topunu elinize alıp yeri sırtüstü düz bir şekilde uzanın. Plates topunu ellerinize alın. Yarım mekik hareketi yapıp plates topunu bacaklarınızın arasına bırakın. Yere tekrar düz bir şekilde uzanın. Tekrar kalkıp plates topunu bacaklarınızın arasından alın. Bu hareketi 2 set halinde en az 15 def yapabilirsiniz. Bu hareket karın bölgesini düzleştirdiği aynı zamanda vücudun dengesini bulmasında yardımcıdır.
  • Karın kaslarını çalıştırmak için yere düz olarak uzanın. Başınızı omuz hizasına kaldırdıktan sonra ayaklarınızın birini düz olarak uzatın. Diğerini karnınıza doğru çekip bırakın. Bu hareketi 2 set halinde 15 defa yapın. Bu esnada burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan vermeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.