Özel Aydın Göz Hastanesi

Kurum Adı:Özel Aydın Göz Hastanesi
Kategori:Göz Hastalıkları Merkezi
Kent:Aydın
İlçe:Efeler
Adres:İstiklal Mah. Muğla Bulvarı No:40
Telefon:0 (256) 226-8686


37.83003727.843311

Kurum Hakkında

Aydın’ın ilk ve halihazırda tek Göz Hastanesi; 2100 m²’lik kapalı alanda, çağıl hızla gelişen teknolojinin sunmuş olduğu imkanları kullanan deneyimli ekibiyle, 2000 yılından bu yana devamlı kendini yenileyerek hastalarına en üst kalitede sıhhat hizmeti vermeyi amaç edinmiş bir sıhhat kuruluşudur. Senelik averaj 50000 hasta ve 5000 ameliyat sayısıyla göz sağlığı mevzusunda bölgesinde referans hastane olmayı başarmıştır.

Aydın Göz, göz sağlığı alanındaki güvenilir sıhhat kurumu arayışını; ustalaşmış, dürüst ve değişik hizmet anlayışımızla birleştiren, data ve teknolojiyi yakından takip ederek güncel uygulamaları hastalarına sunmak için kendini devamlı yenileyen, koruyucu ve tedavi edici yaklaşımı benimseyerek, onların yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaç edinmiş bir sıhhat kuruluşudur.

Acil Servis Birimi

Göz acil polikliniğimiz Ana Blok şimal girişinde bulunmakta olup 24 saat esasına gore hizmet vermektedir. Tek yataklı müşahade ve resusitasyon birimi ile bir muayene biriminden oluşmaktadır. Acil polikliniğimizde EKG aleti, Defibrilatör, Aspiratör, nebülizatör ve göz üniti bulunmaktadır. Acil birimimizde göz pansumanları, yabancı cisim çıkarılması, göz yıkaması ve öteki göz acil müdahaleleri yapılmaktadır.

Tıbbi Görüntüleme Birimi

Görme sinirinin başının gelişmiş şekilde analizini meydana getiren OCT(Optik Sinir Tomografisi) hasarın oluştuğu görme sinirinin başının oldukca kırılgan olarak analizini yapması sebebiyle gene glokom teşhis ve takibinde oldukca önemlidir. OCT aleti ile hem de gözün sinir liflerinin analizi de yapılabilmektedir; bu da glokomun takibinde oldukca önemlidir.

Bilgisayarları Görme Alanı

Glokom teşhis ve takibinde en mühim cihazlardan birisi de Bilgisayarlı Görme Alanı’dır. Görme alanı aletinin bulunmuş olduğu birimde, merkezi ve çevresel görme kalitesi kontrol edilir. Birimde meydana gelen testler glokom, retina ve nöroftalmolojik hastalıklarda bilhassa kullanılır.

Göz Servisi

Hastalarımızın ameliyat sonrası konuk edilmesi için; on yataklı özel tasarlanmış odası, yatan hastalarımıza en iyi hizmeti vermek suretiyle hazırlanmıştır. Hastalarımız; tedavileri sürerken, hasta odalarından diz üstü bilgisayarları ile kolayca web bağlanabilir, ses düzeyi ayarlayabilen müzik sistemi ile keyifli dakikalar geçirebilir ve herhangi bir durumda odasından çağrı sistemi ile kolayca ilgili personele ulaşabilir.

Poliklinikler

Aydın Göz, hastalarının değişik gereksinimlerine gore; çocuk, yaşlı, erişkin ve özel muayene odalarından oluşan altı polikliniği gelişmiş tanı cihazları ile donatılmıştır.

Protez Göz

Gözün alınması ihtiyaç duyulan durumda kullanılan protez gözler şu demek oluyor ki halk arasındaki adıyla takma gözler mühim bir mevzudur. Göz alındığı süre aynı hacim orbita boşluğuna yerleştirilmez ise ondan sonra protez göz takılsa bile gözde çukurluk oluşur. Bu sebeple göz alındıktan sonrasında göz yuvasına muhakkak bir protez göz yerleştirilmelidir. Takılacak olan protez gözün vücut ile iyi uyum sağlamalı ve atılmamalıdır. İdeal olanı vücutta tepki oluşturmayan bir maddeden protez yerleştirilmesidir. Bu protezin göz kasları tespit edilerek oynar hale getirilmesi oldukca önemlidir. Yuva oluşturulduktan sonrasında öteki göze benzeyen bir dış protez yerleştirilmesi ise son aşamadır. Başarıya ulaşmış netice için kaliteli araç-gereç kullanılması ve hastaya uygun doğru cerrahi tekniğin uygulanması gerekir.

Yag Lazer Birimi

Laser tedavisi glokomda çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Bunlardan mühim olan bir tanesi ani dar açılı glokom krizinde yada dar açılı glokom krizine girme riski yüksek gözlerde gözün renkli iris dokusuna bir yada iki tane delik açılarak (YAG-Laser İridotomi) göz içi sıvısının iris arkasından öne geçişini elde eden yöntemdir. Laserin glokom tedavisinde öteki mühim bir kullanımı da gözün trabekulum denilen göz içi sıvısının dışarı çıkış kanallarına laser uygulayarak (Laser Trabeküloplasti) bu kanalların genişletilmesinin sağlanmasıdır. Bu tedavi bazı gözlerde iyi netice vermektedir, sadece etkinliği zaman içinde azalabilmektedir ve hastanın gene de göz damlalarının kullanımına devam etmesi gerekebilmektedir; sadece damlaların sayısında azalma olmaktadır.

Ameliyathane

Birimimiz; 250 m²’lik ameliyathane ünitesi, fizyolojik koşulları, dünya standartlarında; ameliyathane enfeksiyonlarının önlenmesinde havada asılı duran zerreciklerin uçuşmasını engellemiş olan Hepa Filtre’li hijyenik klima sistemi, duvarları kir tutmayan / kolay temizlenebilir epoksi kaplama ve hijyenik-antistatik zemin döşemesi ile donatılmıştır.

Retina Birimi

Vitreus şu demek oluyor ki gözün içinde bulunan yumurta akı şeklinde yapının özel mikro-cerrahi aletlerle yenmesine vitrektomi denmektedir. Geçmişte retina hastalığından dolayı göremeyen bir çok hasta, günümüzde vitrektomi ameliyatı yardımıyla iyi bir görme düzeyine haiz olabilmektedir. Göz içi kanama, ileri evre diyabetik göz hastalığı (proliferatif diyabetik retinopati), retina dekolmanı (ayrışması), makula (görme merkezi) deliği, makula önü zar oluşumu (epiretinal membran), göz içi enfeksiyon, göz içi yabancı cisim, göz yaralanmaları, dev retina yırtıkları, katarakt ameliyatı esnasında gözde kalmış lens kalıntıları, göz içine düşen suni mercek şeklinde hastalıklarda vitrektomi cerrahisi gerekmektedir. Birçok Hastada oluşturulan delikler oldukca minik olduğundan dikiş atmaya gerek duyulmamaktadır ve bu ameliyatlara dikişsiz vitrektomi denilen yöntem kullanılmaktadır.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
  • Göz Hastalıkları
  • Acil

Özel Aydın Göz Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Aydın Göz Hastanesi, Aydın ili Efeler ilçesinde göz hastalıkları merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir