Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi

Kurum Adı:Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Göğüs Hastalıkları Hastanesi
Kent:Balıkesir
İlçe:Altıeylül
Adres:Sütlüce Mah. Soma Caddesi No:82 Altıeylül
Telefon:0 (266) 221-2510


39.62961627.880400

Kurum Hakkında

Hastanemiz 27 Dönüm arazi üstünde 1915 senesinde Mutasarrıf Hekim Reşit Bey tarafınca inşa edilmiş olup, dağınık durumda tek kattan oluşan ve iki kattan oluşan 9 ayrı binadan oluşmuştur.

Erkekler ve Bayanlar Servisi ayrı binalar halinde olup, hasta odaları koğuşlar halindedir. Bayanlar Servisinin tarafındaki boş alana bir hayırsever tarafınca zemin + 2 kat olmak suretiyle 300 m2 arsaya oturan bina yaptırılmıştır. Bu binanın zemin katı poliklinik öteki 2 katı tek kişilik ve iki kişilik olmak suretiyle banyolu, tuvaletli, klimalı, tv, buzdolabı ve telefonlu hasta odaları olarak kullanılmaktadır. Burada toplam 36 hasta yatağı mevcuttur.

Erkekler Servisinin bulunmuş olduğu ana bina ve 27 dönüm arsanın tamamı Kültür ve Doğa Varlıklarını Koruma Kurulu tarafınca tescil edilerek sit alanı kapsamına alınmıştır.

Ek olarak yeni yaptırılan Firdevs Hattatoğlu Servisi tarafındaki otopark olarak kullanılan arsamıza 644m2 zemine oturacak şekilde 3+1 kattan oluşan ek bina inşaatı Ağustos 2007 tarihinde adım atmıştır. Yapılacak binada 1 ve 2 kişilik özel odalar olmak suretiyle toplam 100 hasta yatağı bodrumunda ise Servis Röntgen Ünitesi, eczane ve depoları, teknik atölyeler, sığınaklar bulunacaktır. Ek binamız tahminen 2009 yılı sonlarında tamamlanacak olup bina hizmete girdiğinde Erkekler Servisi olarak kullanılacaktır. Halen Erkekler servisi olarak kullanılan zamanı bina restore edilerek poliklinik binası haline getirilecektir.

Hastanemiz Balıkesir ilçe ve köylerine ek olarak çevre illerden gelen etken tüberküloz, bronşit, astım ve öteki hastalara hizmet veren bölge hastanesi mevzusundadır. Çevremizdeki illerden Çanakkale, Kütahya ve Manisa’da Göğüs Hastalıkları Hastanesi yoktur. Bu iller ve bağlı ilçelerinden tüberküloz hastaları hastanemize müracaat etmektedir.

Poliklinikler
  • Göğüs Hastalıkları

Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Balıkesir ili Altıeylül ilçesinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres benzer biçimde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir