Parkinson kimlerde görülür?

Parkinson kimlerde görülür parkinson kimlerde olur parkinson daha çok kimlerde olur parkinson hastalığı kimde olur parkinson hastalığı risk grubu hakkında merak ettiğiniz soruları websitemizde sizin için yanıt buluyor.

Hareket etmede güçlük çekme belirtisi ile kendini göstermeye başlayan parkinson, mimiklerde azalma, harekette durgunluk, kendi kendine yetememe gibi şikayetlerle ilerlemektedir. Daha çok titreme belirtisi gösteren parkinson hastalığı 60-65 yaşını geçmiş olan kişilerde görülmektedir. Yüzde donma, yürüme güçlüğü çekme ve hareketlerin giderek yavaşlaması da parkinson hastalığına yakalanan kişilerde meydana gelen şikayetlerdir.Parkinson hastaığı günümüzde her 250 kişiden birinde görülmektedir. Beyinde dopamin salgılamakla görevli olan hücrelerin hasar alması sonucunda husule gelen parkinson hastalığı, ileri yaşlarda daha sık görülür bir hal alıyor. Parkinson hastalığı ekseri yaşı ilerlemiş olan kişilerde meydana gelmektedir.

Parkinson hastalığı risk grubunda olanlar ise, genetik yatkınlığı bulunan kişilerdir. Ailenizde bu hastalığa yakalanan kimseler varsa, sizlerde risk grubunda olabilirsiniz. Parkinson hastalığında tamamen iyileşme söz konusu değildir. Bu nedenler erken evrelerde hastalığın ilerlemesini önleyecek tedaviler uygulanmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.