Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kurum Adı:Yüzüncü Yıl Üniversitesi EAH
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Van
İlçe:Tuşba
Adres:Yüzüncü Yıl Üniversitesi Zeve Yerleşkesi
Telefon:0 (432) 216-4706


38.57547143.297731

Kurum Hakkında

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1992 senesinde 3837 Sayılı Kanun ile kurulmuş olup, ilk öğrencilerini 1995 senesinde almış, ilk mezunlarını ise 2001 senesinde vermiş bulunmaktadır. 32000 metrekare kapalı alana ve 550 yatak kapasitesine haiz, hızla gelişen değişen teknolojinin tüm olanaklarıyla donatılmış bir hastanesi ve ayrı temel tıp bilimleri binası olan bir fakülte haline gelmiştir.

1994 senesinde faaliyete geçen Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi aradan geçen 17 senelik süre içinde süratli bir atılım yapmıştır.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi 42 poliklinikten oluşan araştırma hastanesi ile şehrimiz ve bölgemiz insanına hizmet vermektedir. Fakültemiz, Temel Tıp, Dahili Tıp ve Cerrahi Tıp bölümleri adı altında çalışmalarına devam etmektedir.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kontakt bilgileri (telefon, faks ve internet sayfası) sayfanın en üstünde verilmiştir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Van ili Tuşba ilçesinde Üniversite hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, web sayfası, adres şeklinde rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, fikir yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, doktor sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir