Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Kurum Adı:Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Kent:Hatay
İlçe:Antakya
Adres:MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü Serinyol
Telefon:0 (326) 229-1000


36.33598936.198689

Kurum Hakkında

Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi 2004 senesinde hizmete açılmıştır. 15 Aralık 2008 tarihinde Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Kampüsü’nde hizmete giren yeni hastane binası ile beraber Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi tıbbın gerektirdiği tüm vasıta ve gerecin, üstün informasyon birikimine haiz doktorlar tarafınca kullanıldığı bir merkez haline geldi.

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 94 öğretim üyesi, 146 araştırma görevlisi hekim, 2 uzman, 9 sıhhat teknisyeni ve teknikeri, 66 hemşire, 10 hastabakıcı ve 31 de çeşitli yönetimsel kadrolarda görevli personel çalışıyor.

İlgili Makaleler

Ulaşım:

Antakya merkezinden MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine gelmek için iskenderun yolunda ilerlemeniz gerekmektedir. Hiçbir yola sapmadan düz ilerleyiniz. Ortalama 8. nci Km ‘de sağda polis meslek yüksek okulu görünecektir. Polis okulundan 500 Mt sonrasında sol tarafta Sabancı kız talebe yurdu ve Tecim Borsası talebe yurdu görünecektir. Yurtları geçtikten ortalama 1 Km sonrasında sol da Tayfur Ata Sökmen Kampüsü görünecektir. Kampüsten içeri giriniz. Yönlendirme tabelaları yardımıyla hastaneyeye ulaşabilirsiniz.

Kırıkhan ve İskenderun tarafınca gelenler serinyol belediyesi kavşaklarını geçtikten sonrasında sağ tarafta inci sitesisi göreceklerdir. Ortalama 1 Km ilerledikten sonrasında Tayfur Sökmen kampüsü görünecektir. Kampüsün içine giriniz ve yönlendirme tabelalarıyla hastaneye ulaşabilirsiniz.

Aylık ortalama 16000 hastanın ayaktan, 840 hastanın yatarak tedavi görmüş olduğu, 850 hastanın ameliyat edilmiş olduğu ve 24 saat acil servis hizmeti sunulan hastanemizin, 208 yatak kapasitesi bulunuyor. Yeni hastane binamızın yataklı servislerinin ve ameliyathanelerinin hizmete girmesi ile bu sayı dahada artacaktır.

Hasta memnuniyetinin ve hasta haklarına saygının ön planda tutulduğu hastanemizde sıhhat hizmetini gerektiği şekilde sağlamak hep önde gelen hedefimiz olmuştur

Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Hatay ili Antakya ilçesinde Üniversite hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir