Özel Setbaşı Tıp Merkezi

Kurum Adı:Özel Setbaşı Tıp Merkezi
Kategori:Tıp Merkezi
Kent:Bursa
İlçe:Nilüfer
Adres:Mudanya Yolu Esentepe Metro İstasyonu Yanı
Telefon:0 (224) 246-8700


40.22844628.988360

Kurum Hakkında

Setbaşı Tıp Merkezi 20 Eylül 1982 tarihinde ilk binası olan Mustafa Kemal Atatürk Caddesi No: 8 (Heykel-Setbaşı’ndaki) ve Meşhur Cadde’deki iki binası ile tam teşekküllü ayaktan teşhis-tedavi ve nükleer tıp merkezi olarak Setbaşı Polikliniği adı ile faaliyetine adım atmıştır.

O tarihte Bursa’da ufak çaplı 2-3 özel sıhhat kuruluşu vardı. Açılışımızdan itibaren Bursa’da sıhhat alanında birçok ilkleri gerçekleştirdik. Bugün hastalıkların teşhisinde ve vücut görüntülemede yokluğu düşünülemeyecek olan Ultrasonografi’yi Aralık 1982’de, Bursa’da ilk olarak hizmete sunduk. O vakit Tıp Fakültesi bile kurumumuzdan 2 yıl sonrasında ultrasonografi kullanmaya başladı.

İlgili Makaleler

Gene Bursa’da ilk Nükleer Tıp Tetkikleri (sintigrafi) Haziran 1983 itibariyle Setbaşı Polikliniği’nde yapılmaya başlanmıştır. Ek olarak bugün her göz polikiğinde hasta muayenesinde standart olarak kullanılan Otorefraktometre ve Görme Alanı Tetkiki Bursa’da ilk Setbaşı Polikliniği’nde başlatılmıştır. Teşhis ve tedavide bu şekilde yeni teknoloji ve cihazları takip ederek halkımızın hizmetine sunan kuruluşumuz, bu alanda bir tek Bursa’nın değil Doğu Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi’nin tek çağdaş sıhhat kuruluşu olarak hizmet etmiştir.

Vücut görüntülemede bir devrim durumunda olan, Multislice CT (64 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi)’yi 2005 senesinde Bursa’ya ilk getiren kurumumuz olmuştur. Hastalıkların teşhis ve tedavisinde doğru ve iyi hizmetin sadece iyi yetişmiş uzman doktorlar ve destek sıhhat mensubu ile beraber yeni ve gelişmiş teknolojik cihazlarla mümkün bulunduğunu ilke olarak kabul eden kurumumuz halen bu prensibi ile halkımızın sağlığına hizmete devam etmektedir.

Setbaşı Polikliği adı ile 1999 yılına kadar faaliyetlerimiz devam etmiş ve bu tarihten itibaren de Sıhhat Bakanlığının yeni uygulamaya koyduğu yönetmelik gereğince Tıp Merkezi statüsüne dönüşmüştür. Mustafa Kemal Atatürk Caddesi No: 8’deki ve Meşhur caddedeki ilk binamızdan 28. yılda taşınarak halen bulunduğumuz Mudanya Yolu Bağlarbaşı Metro İstasyonu Karşısındaki yeni binamızda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Yeni binamızda da daha geniş ve rahat fiziki imkânların yanında AÇIK MR, Kemik Dansitometre, Endoskopi-Kolonoskopi, Ambulatuar EEG, Tam Otoanalizörlü Biyokimya ve Hormon Laboratuarları ile aynı prensiplerimiz doğrultusunda hizmet ediyoruz.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
 • Dermatoloji (Cildiye)
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Nöroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Psikiyatri
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Kardiyoloji
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Biyokimya
 • Radyoloji

Özel Setbaşı Tıp Merkezi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Setbaşı Tıp Merkezi, Bursa ili Nilüfer ilçesinde tıp merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres benzer biçimde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir