Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kurum Adı:Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kategori:ADSM – Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kent:Bursa
İlçe:Nilüfer
Adres:Konak Mah. Beşevler Cd. No:76 Nilüfer
Telefon:0 (224) 451-3222


40.20644828.976119

Kurum Hakkında

Ağız içinde yalnız çürük dişler ve iltihaplı diş etleri karşımıza çıkmaz. Tüm dünyada kabul edilmiş olduğu benzer biçimde çene kemikleri ve eklemi, tükrük bezleri, dil ve ağız içinde görülen tüm yumuşak dokuların hastalıkları diş hekimliğini ilgilendiren konulardır. Bu yapı ve dokular ufak bir alanı kapsamakla beraber, anatomik olarak karmaşık bir yapı oluştururlar.

Bir oldukca sistemik hastalık da ağız içinde mühim emareler göstermektedir. Mesela, şeker hastalığında diş eti hastalığı oldukca cabuk ilerler. Gene ağız içinde sık ve oldukca sayıda çıkan aftlar, behçet hastalığının ilk emareleri olabilir. İşte bu nedenlerle ağız içi hastalıkların teşhisi ve tedavi planlaması ile ilgili ayrı bir ana bilim dalı doğması gerekmiştir ve Oral Diagnoz ve Radyoloji bu görevi üstlenmiştir.

İlgili Makaleler

Ağız içi hastalıklarının, bilhassa diş ve çene kemiği benzer biçimde sert doku ile ilgili olanların teşhisinde en büyük yardımcımız dental radyografiler şu demek oluyor ki diş filmleridir. Diş filmlerinin de en oldukca kullanılan iki tipi periapikal (2-3 dişi gösteren ufak filmler) ve panoramik filmlerdir (alt ve üst tüm dişleri ve çene kemiklerinin tamamını gösterebilen büyük filmler). Bilgisayar destekli bir teknik olan dijital radyografi cihazları da oldukca düşük ışınım dozu kullanarak film görüntüsü üstünde renk ve ışık oynamaları halletmeye olanak kılarak detaylı değerlendirme yapmamıza olanak tanır. Bunların yanında bilhassa implant uygulamalarında ve eklem hastalıklarının teşhisinde MR ve BT de destek olarak istenebilecek filmlerdir.

Tüm bu yöntemlerle sadece 1/3’ü ağız içinde görülebilen diş yapısının kalan 2/3’lük bölümünü ve çene kemiği içinde kalan iltihabi oluşumlar ve gömülü diş benzer biçimde yapıları kolaylıkla görüp teşhis edebiliriz. İyi bir teşhis de doğru tedavi planlamasının yapılabilmesini sağlar. Böylelikle lüzumlu tüm tedavi gereksinimleri erken teşhis edilir ve ileride daha büyük problemler oluşması önlenir.

Oral Diagnoz ve Radyoloji bölümünde, hasta dosyasında bulunan kişisel ve tıbbi bilgileriniz, gizlilik politikamız gereği 3. şahıslarla asla paylaşılmaz.

Oral Diagnoz ve Radyoloji departmanında tüm hastaların ilk kayıtları alındıktan sonrasında, muayeneleri detaylı bir şekilde yapılmaktadır. Ondan sonra tedavi gereksinimlerine uygun olarak diş filmlerinden bir yada birkaçı alınmakta ve tüm tedavi planlaması tespit edilmektedir.

Bölümlerimiz
 • Oral Diagnoz ve Radyoloji
 • Cerrahi
 • Periodontoloji
 • Tedavi
 • Diş Beyazlatma
 • Endodonti
 • Pedodonti
 • Protez
 • Güzel duyu
 • İmplantoloji
 • Ortodonti

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Bursa ili Nilüfer ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres benzer biçimde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir