Yavuzselim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi

Kurum Adı:Yavuzselim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi
Kategori:Kemik Hastalıkları Hastanesi
Kent:Trabzon
İlçe:Ortahisar
Adres:Boztepe Mah. İran Cad. No:144
Telefon:0 (462) 322-1140


40.995139.7257

Kurum Hakkında

1900’lerin başlangıcında şu anki Hastanemizin yerinde varlıklı bir yurttaş tarafınca akrep zehirlenmesinden ölen evlatlarının anısına bir çocuk hastanesi yaptırılmıştır. Dönemine bakılırsa oldukça çağdaş donanıma haiz bu hastanede mühim ameliyatların yapıldığı bilinmektedir. Cumhuriyet’in ilanı ve nüfus mübadelesinin gerçekleşmesinden sonrasında Hastane askeriyenin kullanımına geçmiş ve büyük bir olasılıkla da bir süre askeri hastane olarak kullanılmış olmalıdır. Hastanenin büyük bir kısmı ahşap olup, 1970’li yıllarda bilinmeyen bir nedenle yanmıştır. Yangından sonrasında bugünkü hastanemizin yapım emekleri başlatılmış, 1983 senesinde inşaatı tamamlanarak, Trabzon Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi adıyla 15/08/1985 tarihinde resmi açılışı yapılarak, 200 yataklı branş hastanesi olarak faaliyete adım atmıştır. 2004 yılı Şubat ayı itibariyle Bakanlık Onayı ile 250 yataklı olarak kullanılmaktadır.

Poliklinikler
  • Anesteziyoloji ve Canlandırma
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Ortopedi ve Travmatoloji

Yavuzselim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Yavuzselim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi, Trabzon ili Ortahisar ilçesinde kemik hastalıkları hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres benzer biçimde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir