Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi

Kurum Adı:Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Kent:Trabzon
İlçe:Ortahisar
Adres:Karadeniz Teknik Universitesi
Telefon:0 (462) 377-5000


40.99311539.76922

Kurum Hakkında

Sıhhat ve Toplumsal Yardım Bakanlığı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü içinde 1980 senesinde imzalanan protokol ile Trabzon Soğuksu-Çamlık mevkiinde bulunan 225 yataklı binanın 10 yıl süre ile KTÜ Tıp Fakültesi’ne tahsis edilmesi ile etken olarak hizmete başlamış olan Tıp Fakültesi Hastanesi, KTÜ kampusunda 38. 000 m2 kapalı alanda yapımı tamamlanarak Farabi Hastanesi adını almış olduğu 600 yatak kapasiteli yeni ve çağdaş binalarına 1986 senesinde taşınmıştır.

Bu tarihten sonrasında bilimsel nitelikli ve yönetimsel kadro ile fizyolojik imkanlar bakımından süratli bir gelişme gösteren Farabi Hastanesi’nin, 1992 senesinde ihale edilerek 1993 senesinde kampus içinde 25. 000 m2 kapalı alanda inşasına başlanılan 308 yatak kapasiteli ek hastane binasının inşası (B blok) tamamlanarak 2004 senesinde geçici olarak hizmete sokulmuştur. Sonrasında A blokta başlatılan yenileme emekleri tamamlanmış ve 2005 Eylül ayı itibariyle her iki ana blokta toplam 749 hasta kapasitesi ile hizmetine devam etmektedir.

Eğitim ve araştırma yanında, bölge hastanesi konumuyla Doğu Karadeniz Bölgesinin geniş bir halk kitlesine hizmet veren 800 yatak kapasiteli KTÜ Farabi Hastanesi’ne başvuran hasta sayısında her geçen yıl anlamlı bir çoğalma yaşanmakta, buna bağlı olarak hastanenin klinik, poliklinik, teşhis ve tedavi üniteleri, bilimsel nitelikli ve yönetimsel personel ve de fiziki mekan bazında hizmet alanı genişletilmeye çalışılmaktadır.

Ulaşım:

Meydan – Farabi Hastanesi

Belediye binası arkasından Tıp Fakültesi Dolmuşları ile gelinebilmektedir.

Havaalanı – Farabi Hastanesi

Havaalanı dolmuşları ile gelirken, Forum Avm yanından, Tıp Fakültesi dolmuşuna binerek hastanemize ulaşabilirsiniz.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi, Trabzon ili Ortahisar ilçesinde Üniversite hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir