Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Kurum Adı:Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kent:Adana
İlçe:Seyhan
Adres:Erdal Acet Cad. Döşeme Mah. Marsa Yağ Fabrikası Karşısı
Telefon:0 (322) 431-6001
Web Sitesi:adanadcb.gov.tr


36.84255634.623135

Kurum Hakkında

Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 1978 senesinde hizmete açılmış olup 150 yataklı olarak hizmet vermekte iken 2009 Ocak ayında 250 yataklı olarak hizmet veren Çukurova Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile birleştirilerek 400 yataklı bir hastane konumuna gelmiştir.

Hastanemiz 2 ayrı binada hizmet vermektedir. Bakımyurdu Caddesi meydan mahallesindeki binamızda çocuk hastalıkları, Erdal Acet Caddesindeki binamızda ise hanım doğum hastalıkları ve yenidoğan yoğunbakım dallarında hizmet vermektedir. Ek olarak Meydan Mahallesindeki Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 1 tane hanım doğum polikliniği, Marsa Kadın Doğum Hastanesi binamızda ise 1 tane çocuk hastalıkları polikliniğimiz bulunmaktadır. 28027 m2 açık alana haiz hastanemizde 23865 m2 kapalı alanı vardır. Marsa binamızdaki hanım hastalıkları hastanesinde 38 tane, Meydan Binamızdaki Çocuk Hastalıkları Hastanesinde de 45 tane tek yataklı, wc’li ve duşlu odamız mevcuttur. Ek olarak tüm odalarda wc, tv ve klima bulunmaktadır.

Hastanemizde 6 ameliyat masası 10 doğum odası, 20 yataklı II. ve III. düzey çocuk yoğunbakım ünitesi, 50 kuvözlü I. ve III. düzey yenidoğan yoğunbakım ünitesi, poliklinik odası son teknoloji 2 tane mamografi aleti, 2 tane kemik dansitometre aleti, 34 tane USG aleti, 2 tane konvansiyonel röntgen aleti, 2 tane 4 boyutlu renkli Doppler USG aleti bulunmaktadır.

29 tane hanım doğum uzmanı, 19 tane çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olmak suretiyle toplam 68 uzman doktor, 10 pratisyen doktor, 337 ebe-hemşire, 91 öteki sıhhat mensubu, 114 yönetimsel personel olmak suretiyle toplam 623 personeliyle en iyi şekilde hizmet vermektedir. Hastanemizde nöbetçi olarak çocuk hastalıkları branşında 3, hanım hastalıkları ve doğum branşlarında 3 tane olmak suretiyle 24 saat süreyle uzman doktor bulunmaktadır. Her iki hizmet binamızda Kadın Doğum ve Çocuk Acil servisimiz 24 saat hizmet vermektedir. Çocuk acil servisinde pratisyen hekimlerimizin yanında 1 çocuk uzmanımız da konsültan doktor olarak vazife yapmaktadır.

Poliklinikler
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk İmmünolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Neonatoloji
 • Perinatoloji

Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Adana ili Seyhan ilçesinde hanım hastalıkları ve doğum hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir