Özel Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi

Kurum Adı:Özel Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi
Kategori:Laboratuar ve Tıbbi Görüntüleme Merkezi
Kent:İzmir
İlçe:Konak
Adres:1431. Sokak No. 14/C Alsancak
Telefon:0 (232) 463-3499


38.43127127.150333

Kurum Hakkında

Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi olarak, çağdaş değişen teknolojinin son olarak ürünü olan aygıt donanımımız ve tecrübeli kadromuz ile hastalarımıza hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Görüntüleme Merkezimiz günümüzün son olarak teknolojisine haiz, en gelişmiş cihazlarla donatılmıştır.

Merkezimiz 1995 yılı Ekim ayında Dr. Fuat Güldal tarafınca, halen hizmet vermekte olduğumuz 1420 Sok. 78/A adresinde faaliyete adım atmıştır. Faaliyete başladığımız dönemde Ultrasonografi, Röntgen ve Bilgisayarlı Tomografi cihazları bulunmakta olup bu modalitelerle hastalarımıza hizmet vermekteydik. Dr. Vahit Özener 1998 yılı Nisan ayında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Bölümünden uzmanlık aldıktan sonrasında radyoloji uzmanı olarak tam gün görüntüleme merkezimizde çalışmaya adım atmıştır. 2006 yılından itibaren Dr. Tahir Safa Taktakoglu. 2009 senesinde Dr. Murat Uygur ve Dr. Ali Gemalmaz doktor kadromuza katılmış ve halen merkezimizde vazife yapmaktadırlar.

1998 yılı Mayıs ayında şu an kullanımda bulunmayan ilk MR cihazımız, 1999 senesinde da merkezimizin ilk kemik dansitometri cihazları kurulmuş hizmete girmiştir. Ek olarak gene bu tarihlerde merkezimizde mammografi ve dolaylı röntgen çalışmalarına da başlanmıştır. Bu yeni modaliteler 1431 Sok. No:14/C’deki yeni adresimizde hizmet vermeye adım atmıştır. 2001 senesinde merkezimize 2. MR olarak açık sistem manyetik rezonans görüntüleme sistemi gelmiş ve kurumumuz bu tarihten itibaren 2 tane MR aleti ile hastalarına hizmet vermeye adım atmıştır.

Teknolojik gelişmeler ile beraber 2004 senesinde 1. 5 tesla kapalı sistem MRG incelem aleti gene Alsancaktaki merkezimizde hizmete açılmıştır. 2008 yılına kadar merkezimiz 3 tane MR aleti ile hizmet vermiştir. Şu anda merkezimizde etken çalışan 1. 5 Tesla kapalı sistem MRG ve Açık MRG aleti bulunmaktadır. 2008 yılı içinde gene 1431 sokak içinde ayrı bir binada US ve doppler hastalarımızın kabulüne başlanmış olup 2008 yılı sonu, 2009 yılı başlangıcında bu merkezimizde 64 kesitli BT ile de ileri görüntüleme teknikleri kullanılarak tanısal duyarlılığımızı ve spektromuzu arttırmış bulunmaktayız. 2009 yılı sonbaharında merkezimizde digital röntgen cihazıda hizmete girmiştir.

Alsancak’taki merkezimiz haricinde ek olarak Buca Devlet Hastanesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi içinde 1. 5 Tesla MR cihazları, Turgutlu Devlet Hastanesi, Ödemiş Devlet Hastanesi ve Menemen Devlet hastanesi içinde açık MR cihazları, Turgutlu Devlet Hastanesi ve Buca Devlet Hastanesinde Tomografi cihazları, Yeşilyurt Mustafa Kemal Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve semt poliklinikleri içinde CR sistemi ve bugün 70 çalışanı ile beraber İzmir ve bölgesinde geniş radyolojik hizmet sunduğumuzu gururla belirtmekteyiz.

Hedefimiz kendi alanlarında deneyimli radyoloji uzmanlarımızla gelişmiş radyolojik cihazlar eşliğinde doğru ve süratli tanıya ulaşıp hasta ve hekimlerimizin tedavi yöntemine katkı sağlamaya çalışmaktayız.

Özel Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi, İzmir ili Konak ilçesinde laboratuar ve tıbbi görüntüleme merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir