Özel Konya Akademi Hastanesi

Kurum Adı:Özel Konya Akademi Hastanesi
Kategori:Özel Hastane
Kent:Konya
İlçe:Meram
Adres:Aksinne Mah. Furgan Dede Cad. No:12 (Göçmen Pazarı Yanı)
Telefon:0 (332) 444-4230


37.86580432.491187

Kurum Hakkında

Özel Akademi Hastanesi, halkımıza kaliteli, dürüst ve insana saygılı bir sıhhat hizmeti vermek amacıyla kurulmuş ve 13 Mayıs 2002 tarihinde hasta kabulüne adım atmıştır.

4000 m2 kapalı alana haiz hastanemiz incelem, tanı, tedavi ve öteki hizmetleri ile özel hastanecilik alanında nitelikli, sürdürülebilir, kaliteli ve uygun maliyetli bir sıhhat hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Hastanemizde 4 genel amaçlı ameliyathane bulunmaktadır. Bu 4 ameliyathanede Mikrocerrahi, laparaskopik cerrahi, endoskopik, ürolojik ve kulak burun boğaz cerrahisi dahil tüm kapalı ve açık ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır. Ameliyathaneler ve bağlı alanlar Hepafiltre sistemi ile havalandırılmaktadır. Son olarak teknik donanıma haiz ameliyathanelerde merkezi oksijen, azot, vakum ve klima tesisatları bulunmakta ve bu sayede ameliyatların optimum koşullarda gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Çağımızın en konforlu doğum şekillerinden kabul edilen Epidural anestezi de (ağrısız doğum) hastanemizde başarı ile uygulanmaktadır. Şiddetli doğum ağrısını ortadan kaldıran ve hem düzgüsel yolla hem de sezaryenle doğumlar için giderek daha popüler hale gelmeye başlamış olan bu yöntem ile anne talibi doğum esnasında hiçbir sancı hissetmemekte ve doğuma etken olarak katılabilmektedir.

Radyoloji Ünitesinde; Multislice Bilgisayarlı Tomografi, ultrasonografi, renkli doppler, mamografi, skopi, mobil röntgen cihazları bulunmakta olup direk ve kontrastlı tüm filmler, her türlü radyolojik girişimler başarı ile yapılmakta, anlaşmalı kuruluşlar vasıtasıyla MR, sintigrafi, kemik dansitometri ve ESWL hizmetleri verilmektedir. Gene hastane bünyesindeki mevcut laboratuarlarda biyokimya, mikrobiyoloji, bakteriyoloji, ve hematoloji dallarında tüm tetkikler ile her türlü hormon tetkiki yapılmaktadır.

Hastanemiz, perkütan nefrolitotripsi, üreterorenoskopik üreter ve böbrek taşlarının fleksible URS (RIS) vasıtasıyla lazer ile kırılması, biplanar endokaviter problu transrektal ultrasonografi eşliliğinde 12 kadran prostat biyopsisi benzer biçimde nitelikli ameliyatları meydana getiren ender hastanelerden birisidir. Gene omurga cerrahisinde, büyük eklem protezlerinde, bölgemizde tercih edilen bir hastanedir. Rinoplasti kepçe kulaç ameliyatları benzer biçimde güzel duyu ve işlevsel KBB ameliyatlarında tüm bölgeye hizmet verilmektedir.

Dokuz yataklı üçüncü basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz her türlü tecrübeli personel ve tıbbi donanıma haiz olup, üst düzeyde hizmet vermektedir. Ünitemizdeki hepaflitreli hijyenik klimalar nemlendirici özelliğide haiz olup ek olarak yalıtım odamız da mevcuttur. Küvezlerimiz ve otomatik yapay solunum cihazlarımızla her türlü riskli yenidoğan ünitemizde takip edilebilmektedir. Bu sayede her türlü riskli hamile ve yenidoğan hastanemize kabul edilmekte ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz gerek Konya gerekse çevre illerdeki öteki özel ve kamu hastaneleri için de bir üst düzey sevk merkez durumundadır. Yenidoğan Ünitesi’ nde yatarak tedavi edilen bebekler, taburcu sonrası hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’ nde takip edilmekte; tarama testleri (fenilketonürü ve hipotiroidi için) yapıldıktan sonrasında gelişimleri, aşıları ve beslenme durumları periyodik olarak izlenmektedir. Ek olarak radyoloji ünitesinde kalça çıkığının erken tanısı için ultrasonografi çekilmektedir

Hastanemizin ayrı bir birimi olan ‘Güzellik Merkezimiz’ de Cildiye Kliniğimiz ve uzman ekibi ile beraber, Lazer Epilasyon, Saç Ekimi, Bölgesel İncelme ve Selülit, Ayak-Tırnak Bakımı, Ozon Sauna ve Terapi, PRP hizmeti günümüz teknolojisinin son sistem cihazları ile hastalarımıza en uygun bir halde verilmektedir.

Fizik tedavi ünitesinde tedavi gören hastalarımız parasız servisimiz ile evlerinden alınıp evlerine bırakılmaktadır.

Acil servis standartlarına uygun olarak yapılandırılmış olan servisimizde, acil hekimi ve gerektiğinde icapçı olarak çağrılan tüm branş doktorları, acil hemşire ile öteki sıhhat personelinden oluşan varlıklı ve deneyimli ekibiyle 24 saat süresince acil sıhhat hizmetlerini efektif, süratli ve güvenilir bir halde verilmektedir. Danışman Hekimlik hizmeti verilen hastanemizde hastalar ilkin Danışman Hekimimiz ile görüştürülmekte ve en doğru yönlendirme ile hastanede kalış süresi minimuma indirilmektedir. Ayrı bir ambulans ve hasta girişi olan Acil Servisimiz, 24 saat kesintisiz laboratuar ve radyoloji bölümleri tarafınca desteklenmektedir. Acil serviste 4 yatak kapasiteli acil gözlem salonu mevcuttur. Gözlem yataklarımızda da merkezi oksijen ve vakum sistemi mevcuttur. Lüzumlu olduğu durumlarda hastaların monitörizasyon ve ventilasyon işlemleri gerçekleştirilmektedir.

60 yatak kapasiteli hastanemizde odalar, hasta ve refakatçinin tüm gereksinimleri düşünülerek lüks bir halde dizayn edilmiştir. Tüm odalarda tv, buzdolabı, refakatçi yatağı, engelli hasta destekli donanımı, sıcak su, banyo ve wc bulunmaktadır. Hasta başı ünitelerinde merkezi oksijen ve vakum sistemi ile, hasta başı ve tuvaletlerde hemşire çağırma sistemi hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
 • Dermatoloji (Cildiye)
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Nöroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Kardiyoloji
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • Üroloji
 • Hanım Hastalıkları ve Doğum
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Güzel duyu Cerrahi
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Biyokimya
 • Radyoloji
 • Mikrobiyoloji
 • Acil
 • Yeni Doğan Yoğun Bakım
 • Yoğun Bakım
 • Sitogenetik
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar

Özel Konya Akademi Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Konya Akademi Hastanesi, Konya ili Meram ilçesinde Özel hastane olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres benzer biçimde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir