Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kurum Adı:Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kategori:ADSM – Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kent:İzmir
İlçe:Konak
Adres:1474 Sok. No:6 Alsancak
Telefon:0 (232) 464-7862


38.4403627.145026

Kurum Hakkında

Merkezimiz 1966 senesinde Toplumsal Sigortalar Genel Müdürlüğü’ne bağlı, İlk Yardım Hastanesi olarak açılmış, 1967 senesinde unvanı SSK Alsancak Dispanseri olarak değiştirilmiştir.

Alsancak Dispanseri’nin bünyesine 1984 senesinde Diş Tedavi ve Protez Merkezi ilave edilmiş ve uzun seneler iki birim bir arada Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Alsancak Dispanseri Baştabipliği unvanı ile hizmet vermiştir.

2001 senesinde Alsancak Dispanseri bölümümüz, SSK Merkez Dispanseri bünyesine katılarak görevi birleştirilmiş ve merkezimiz İzmir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (İzmir ADSM) adını alarak bir tek ağız ve diş sağlığı hizmeti vermeye adım atmıştır. Bu gelişme ile merkezimiz, Toplumsal Sigortalar Kurumu bünyesinde bulunan ikinci bağımsız ADSM olma hususi durumunu kazanmıştır. Merkezimizin adı Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak değiştirilmiş ve İzmir İl Sıhhat Müdürlüğü’ne bağlı olarak ağız ve diş sağlığı hizmet sunumunu sürdürmeye adım atmıştır.

Mevzuatlarımızdaki değişimler sebebiyle, 2008-Ocak ayından itibaren merkezimizde multidisipliner klinikler oluşturulmuş ve entegre klinik sistemi uygulaması başlatılarak hastalarımızın hekimlerini seçmesi ve değiştirmesi mümkün hale getirilmiştir.

Merkezimiz yoğunluğu sebebiyle randevusu uzun olan tedaviler ile uzmanlık isteyen mevzulara ilişkin tedaviler için hastalarımıza sevk işlemi uygulanmaktadır. Merkezimizde diş röntgen filmleri olarak apikal diş filmi ile ortopantomografi çekilebilmektedir.

Merkezimiz hizmetlerinden SGK mensupları ücretsiz bir şekilde faydalanırken, ücretli hasta muayene ve tedavileri de yapılmaktadır.

Poliklinikler
  • Çocuk Diş Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)

Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İzmir ili Konak ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir