Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kurum Adı:Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kategori:ADSM – Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kent:Konya
İlçe:Selçuklu
Adres:İhsaniye Mh. Abdul Ezel Paşa Cd. No:28
Telefon:0 (332) 351-1650


37.87240332.486412

Kurum Hakkında

20 Ağustos 1983 tarihinde T. C. Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı SSK Genel Müdürlüğü Konya Zindankale Dispanseri ve Ağız Diş Sağlığı merkezi olarak hizmete açılmıştır. Temel tıp branşları, poliklinikler ile 10 ünitelik Ağız Diş Sağlığı Merkezi ile hizmet vermiştir.

5283 sayılı kanun ile Sıhhat Bakanlığına devredilmiştir. 19 Şubat 2005 tarihinde T. C. Sıhhat Bakanlığı Konya Zindankale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak çalışmalarına devam etmiştir. Sıhhat Bakanlığı tarafınca, 17 Ağustos 2005 tarihinde 40 standart diş ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmasına karar verilmiştir. Yapılandırma ve tadilat çalışmalarının devam etmiş olduğu 10 ay süresince kurumumuz Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet vermeye devam etmiştir.

Kurumumuzun ve bulunduğumuz semtin adı olan Beyhekim; Hz. Mevlana döneminde Konya’da yaşamış ve Hz. Mevlana’nın doktorluğunu icra eden kişinin adıdır. Ek olarak yaşamış olduğu dönemde hekimlikte otorite olarak bilinmekte olup, zamanındaki yetişen doktorlara icazet (yeterlilik) veren kişidir.

Ayrıca Zindankale adı Sıhhat Merkezimizin bulunmuş olduğu mahallin adı olan “Beyhekim” olarak değiştirilmiştir. Kurumumuzun yeni adı Konya Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmuştur. Ocak 2007 tarihinden itibaren kurumumuz tadilatı tamamlanan binasına taşınmış ve hasta odaklı çağıl ağız ve diş sağlığı hizmetlerini 50 standart ünitle hizmet vermektedir.

2011 zamanı itibariyle Bosna Hersek Mahallesinde Semt Polikliniği olarak merkezimiz hizmet vermeye adım atmıştır.

Poliklinikler
  • Çocuk Diş Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Endodonti

Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Konya ili Selçuklu ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir