Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi

Kurum Adı: Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:İzmir
İlçe:Balçova
Adres:Mithatpaşa Cad. No:1606 İnciraltı Yerleşkesi
Telefon:0 (232) 412-2222
Web Sitesi:www.hastane.deu.edu.tr38.39519527.034842
Kurum Hakkında

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi 1978 yılında Ege Üniversitesi İzmir Tıp Fakültesi adı altında kuruldu. 1982 yılına kadar evvel Karşıyaka Devlet Hastanesi sonra İzmir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesinde sıhhat hizmeti sundu. 1982 yılında çıkan 41 sayılı Yasa Hükmünde Kararname ile Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde katılan fakültemiz, Ege Üniversitesi eski Eczacılık Fakültesi binaları tadil edilerek 1985 yılında 325 döşek kapasiteli Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi olarak hizmete geçici olarak sokuldu.

Yine hastaların tek noktadan hizmet alıp, bürokratik işlemler ve dizi sorunlarını azaltacak bir sistem olan Biyokimya, Mikrobiyoloji, Hematoloji, Parazitoloji, Farmakoloji rutin tetkiklerinin yapıldığı Merkez Laboratuvarı 1998 Şubat ayında 4. Blok açılmıştır. 1998 Mayıs ayında ise Muzaffer Kayhan Onkoloji Hastanesi çalışmaya başlamıştır. Bu saha hastanemizin esas hedeflerinden olan Onkoloji hastaları için referans merkezi olma amacı yönünden ehemmiyet taşımaktadır.

Hastanemiz bugün 925 döşek kapasiteli yeni klinikler binası, Çocuk Acil’i, Tüp Bebek Merkezi, Organ Atama Merkezi, ileri teknolojiyle hizmet veren Radyoloji Bölümü, Türkiye’de ilk kez Acil Tıp ihtisası veren Acil Servisi, ufak ve kısa izlem gerektiren cerrahi uygulamaların gerçekleştirildiği Gündüz Hastanesi, Karşıyaka’daki hastalarımıza hizmet veren Karşıyaka Polikliniği, 34 poliklinik, hususi katı, kafeteryaları ile ülkemize gurur verecek şekilde yapılandırılmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, İzmir ili Balçova ilçesinde Üniversite hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir