Hacettepe Üniversitesi Hastanesi

Kurum Adı:Hacettepe Üniversitesi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Kent:Ankara
İlçe:Altındağ
Adres:Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230
Telefon:0 (312) 305-5000


39.93190332.860797

Kurum Hakkında

Hacettepe bünyesinde Tıp Merkezi Hastanesi’nin 1966’da hizmete girmesi ile erişkin hastalara da sıhhat hizmeti sunulmaya başlandı. O tarihten günümüze, her geçen gün mükemmele erişebilmek için yoğun çaba harcandı ve artık Hacettepe Erişkin Hastanesi çağdaş tıbbın gerektirdiği tüm vasıta ve gerecin, üstün data birikimine haiz doktorlar tarafınca kullanıldığı bir merkez haline geldi. Türkiye’nin tüm bölgelerinden gelen hastalara nitelikli sıhhat hizmeti sunulmasının yanı sıra, Hacettepe Erişkin Hastanesi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve araştırma görevlileri için mühim bir eğitim merkezi olma özelliğine de haiz.

Hacettepe Erişkin Hastanesi bünyesinde ortalama 250 öğretim üyesi, 400 araştırma görevlisi hekim, 350 sıhhat teknisyeni, 475 hemşire, 400 hastabakıcı ve 900 de çeşitli yönetimsel kadrolarda görevli personel çalışıyor.

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ile beraber 8 bloktan oluşan hastaneler kompleksinin, 4, 5, 6, 7 ve 8. blokları Hacettepe Erişkin Hastanesi’ni oluşturuyor.

Hacettepe Erişkin Hastanesinde; 24 Ana Bilim Dalı, 23 Bilim Dalı mevcut olup, 34 poliklinik, 26 klinik, 9 yoğun bakım kısmı, 2 ameliyathane (27 ameliyat odası) ile sıhhat hizmeti sunulmaktadır. Hastanemizin 24 saat hizmet veren Büyük Acil Servisi bulunmaktadır. Ek olarak, Radyoloji, Merkez Laboratuvarları, Kan Merkezi, Ameliyathaneler ile Çağrı Merkezi Erişkin Hastanesi bünyesinde etkinlik göstermekle beraber, bununla birlikte Onkoloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi, FTR Oran Hastanesi, Beytepe Gün Hastanesi ve Diş Hekimliğine de hizmet veren ortak birimlerdir.

Bugün itibariyle, 630 yatak kapasitesine haiz olan hastanemizde, dahili ve cerrahi alanlarda toplam 80 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Hasta odaları tek ve iki kişilik yataklı odalar şeklinde standart yatak tarifesine uygun olup, bunların 21’i suit oda niteliğindedir.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde Üniversite hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir