İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi

Kurum Adı:İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Malatya
İlçe:Battalgazi
Adres:İnönü Üniversitesi Elazığ Yolu 15. km
Telefon:0 (422) 341-0660


38.34005738.427600

Kurum Hakkında

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi 1990 senesinde Devlet Hastanesi’ne ilişkin barakalarda geçici olarak hizmete başlamış olup, Turgut Özal Tıp Merkezi’nin temeli 1991 senesinde atılmıştır. Süratli bir gelişmeyle beş yıl sonrasında 1996 senesinde hizmete açılmıştır. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Malatya’nın 10 km. doğusunda 309 nolu karayolu üstünde 7000 dönüm alana kurulmuş İnönü Üniversitesi kampüsü içinde yer almıştır.

Esenlik alanında ülkemizin en önemli ve en çağıl tıp merkezi ve hastane projesidir. Tüm kapalı alanlarda ısıtma, ameliyathanelerde hijyenik klimatizasyon, soğutma ve havalandırma klima santralleri, soğutma grupları ve aspiratörlerden oluşan çağıl bir iklimlendirme ile sağlanmaktadır.

İlgili Makaleler

16 kattan oluşan hasta yatak kulesinde 880 yatak kapasitesi vardır. Hasta odaları, en rahat ortam içinde hizmet verecek şekilde projelendirilmiştir. Buna rağmen 12 ay mevsim şartlarına gore hasta için en iyi iklim ortamı elde eden merkezi havalandırma, iklimlendirme ve klimazitasyon sistemi mevcuttur. Odalarda çağırma sistemi, merkezi oksijen ve vakum sistemleri, her hastanın ayrı telefonları, her odanın müstakil wc ve banyoları vardır.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi kontakt bilgileri (telefon, faks ve internet sayfası) sayfanın en üstünde verilmiştir. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Malatya ili Battalgazi ilçesinde Üniversite hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, web sayfası, adres şeklinde rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, doktor sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir