Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

Kurum Adı:Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kent:Sakarya
İlçe:Adapazarı
Adres:Paputçular Mah. Yapınak Cad. Müftülük Arkası
Telefon:0 (264) 274-5080


40.77336730.397454

Kurum Hakkında

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi kent merkezinde 7122 m² arsa üstünde 9938 m² kapalı alan olarak hizmet vermektedir. 1945 senesinde memleket hastanesi olarak meydana getirilen binada hizmete adım atmıştır. 1992 senesinde meydana getirilen 4 kattan oluşan binasına taşınarak 125 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Aynı yıl çocuk kliniğinin taşınmasıyla 180 yatak kapasitesiyle hizmet verir duruma gelmiştir. 1999 depreminde yeni meydana getirilen binanın iki katı alınarak hizmete, eski hizmet binasıyla beraber sürdürülmüştür. Hastanemiz yeni meydana getirilen düzenlemelerle 201 yatak olarak hizmet vermektedir.

Doğumhanede aynı anda 4 doğum yaptırma imkanı vardır. Doğumhanede 16 yatak kapasitesi mevcuttur. Lohusa cerrahi servisi 52 yatak, septik servisi 21 yatak, hamile takip 11 yatak, çocuk cerrahisi 13 yatak, prematüre – yenidoğan servisi 31 kuvöz ve bebek yatağı, çocuk servisi 55 yatak ve çocuk yoğun bakım 6 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Prematüre – yenidoğan servisinde 3. aşama 6 yatak, 2. aşama 4, 1. aşama 6 olmak suretiyle 16 yenidoğan yatağı bulunmaktadır. Çocuk yoğun bakımda 4, çocuk 2 tane annelere yönelik yoğun bakım 2. Aşama yatağı mevcuttur.

Doğumhanemizde doğum meydana getirecek anne adaylarıyla yakınlarını görüştürmek için görüntülü ve sesli sistemimiz mevcuttur. Gene doğum meydana getiren anneler, yakınlarına bekleme salonundan anında monitörle bildirilmektedir. Yenidoğan ve çocuk yoğun bakımda hasta yakınları, hastalarını ekrandan gösterebilmektedirler.

Hastanemizde gündüz hanım doğum, çocuk, çocuk cerrahisi, enfeksiyon hastalıkları, çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, rejim poliklinikleri yapılmaktadır. Akşam saat 17:00 den sonrasında hanım doğum, çocuk, ultrason, psikiyatri poliklinikleri ve genel cerrahi uzmanı tarafınca meme poliklinikleri mesai dışı olarak hizmet vermektedir.

Hamile annelere yönelik düzgüsel doğumu teşvik amaçlı, Doğumhane Sorumlusu ve ekibi yardımıyla bilgilendirme ve Düzgüsel Doğuma Hazırlık Eğitimi Kurs Programı yapılmaktadır.

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Sakarya ili Adapazarı ilçesinde hanım hastalıkları ve doğum hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres benzer biçimde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir