Altunizade Özel Sante Onkoloji Merkezi

Kurum Adı: Altunizade Hususi Sante Onkoloji Merkezi
Kategori:Onkoloji Merkezi
Şehir:İstanbul
İlçe:Üsküdar
Adres:Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:13
Telefon:0 (216) 651-9760
Web Sitesi:santesaglik.com.tr41.02109129.043688
Kurum Hakkında

Sante Sıhhat Hizmetleri olarak Altunizade/ İstanbul merkezimizde kanser tanısı almış hastaların radyoterapi tedavi ve takibi gelişmiş teknik olanaklardan yararlanılarak yapılmaktadır.

Radyoterapi hizmetleri, radyasyon onkolojisi uzmanı, radyoterapi fiziği uzmanları, teknisyenler ve onkoloji hemşiresi tarafından verilir. Radyoterapi fiziği uzmanları, ilgili birimdeki bütün tedavi cihazlarının kalibrasyonu ve nitelik kontrolü; simülasyon ve tedavi planlaması cihazlarının nitelik kontrolü, manuel veya bilgisayar yardımı ile tedavi planlaması ve radyasyon güvenliğinden sorumludur.

Merkezimizde EKSTERNAL (dışarıdan) tedavi ve BRAKİTERAPİ (doku veya doku boşlukları içerisinden) uygulanmaktadır. Eksternal tedaviler için Lineer Hızlandırıcı teknolojisi kullanılarak, 6 ve 15 MV düzeyinde X-ışınları ve 5 ayrı kademede elektron demetleri üretilir. Böylece derin ve yüzeysel tümörlerin tedavisi olası olmaktadır. Brakiterapi ise yüksek doz hızlı cihazlarla uygulanır. Bu cihazlarla rahim ve rahim ağzı kanserleri başta olmak üzere birçok tümöre yakın mesafeden ışınlama yolu ile yüksek tedavi dozu emniyetli bir şekilde verilebilmektedir. Merkezimizde ayrıca tedaviye hazırlık amacıyla saha belirlenmesinde kullanılan CT Simülatör ve Konvansiyonel Simülatör cihazları bulunmaktadır.

Tedavi planlaması üç boyutlu planlama ve IMRT yapma özelliğinde bilgisayarlı tedavi planlama sistemleri ile yapılır. Merkezimiz yüksek kalitede tedavi için lüzumlu bütün teknik altyapıya sahiptir.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)

  • Radyasyon Onkolojisi
  • Nükleer Tıp
  • Radyoloji
  • Tıbbi Onkoloji

Altunizade Hususi Sante Onkoloji Merkezi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Altunizade Hususi Sante Onkoloji Merkezi, İstanbul ili Üsküdar ilçesinde onkoloji merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir