Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Kurum Adı: Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:İstanbul
İlçe:Kartal
Adres:Çarşı Mah. Yakakent Cd. No:19
Telefon:0 (216) 377-2396
Web Sitesi:yakacik.iagb.gov.tr40.91843829.220199
Kurum Hakkında

Hastanemiz 1936 yılından itibaren sıhhat hizmetine evvel Sanatoryum akabinde Devlet Demir Yolları hastanesi olarak hizmet vermiştir. 66. 620 m2’lik, 2. radde sit alanı içinde eski binalardan oluşan yaklaşık 8200 m2 kapalı alana sahip, 100 yataklı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

2004 yılında SSK’ya devredilen hastane 2005 yılında hastanelerin Sıhhat Bakanlığına tur işlemi ile birlikte;Tuzla, Sultanbeyli, Pendik, Kartal, Sancaktepe, Maltepe ve Gebze gibi geniş bir bölgeye Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ve Çocuk Cerrahi Merkezi olarak hizmet vermek üzere planlanmıştır.

2008 yılında başlatılan çalışmalar ile evvel hastanenin yataklı hizmet binasının girişinde 80-90 m2 gibi alanda yürütülen Çocuk Acil hizmetleri yapı dışında 500 m2’lik kapalı alanda, içinde 15 müşahede yatağı ile daha müsait bir hizmet ortamı oluşturulmuş daha sonrada Bakanlık onayı ile 2010 yılında başlatılan umumi tadilat ile yataklı hizmet binası, Ameliyathane, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Doğumhane ve İdari Binanın zemin misli yenilenerek günü şartlarına müsait hizmet ortamına dönüştürülmüştür.

Bu konumu ile Hastanemiz İstanbul Anadolu yakasında Gebze Sultanbeyli gibi geniş bir bölgede Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Ve Çocuk Cerrahi branşında mühim bir sıhhat merkezi durumuna gelmiştir.

Hastanemizde Laporoskopik ve Histereskopi(kapalı sistem) ameliyatlar yapılmakta, ayrıca Çocuk Cerrahi, Üroloji ve Umumi Cerrahi dalında operasyon ve yataklı hizmet sunulmaktadır.

Poliklinikler

  • Çocuk Cerrahisi
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Genel Cerrahi
  • Göz Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Üroloji

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İstanbul ili Kartal ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir