Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kurum Adı: Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları EAH
Kategori:Psikiyatri Merkezi
Şehir:İstanbul
İlçe:Kadıköy
Adres:19 Mayıs Mah. Sinan Ercan Cad. No:29
Telefon:0 (216) 360-9164
Web Sitesi:www.erenkoyruhsinir.gov.tr40.97562629.088612
Kurum Hakkında

Hastanemiz 16 Mayıs 1932 yılında alınan bir kararla tüberkülozlu hastaların tedavisi amacıyla Erenköy Senatoryumu adı altında etkinlik gösterirken 11-07-1978 yılında SSK bünyesinde psikiyatri hastalarının tedavisi amacıyla yine düzenlenerek hizmete sokulmuştur. Hastanemiz bugün Sıhhat Bakanlığına bağlı Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında etkinlik gösteren hususi dal hastanesi olarak hizmet vermektedir.

Hastanemizin Misyonu

Toplumumuzun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında gelişimine katkı sağlamaktır.

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında hem sağlığı koruyucu hem de tedavi edici sıhhat hizmetlerini, tıbbın ulaştığı en üst düzeyden topluma sunmak esas görevimizdir.

Ayrıca Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında akademik çalışmalar ve bilimsel araştırmalar yapmak, yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek, kendilerini mesleklerine adamış, faik nitelikli, insana paha veren hekimlerin ve sıhhat personelinin yetiştirilmesini desteklemek öbür esas görevlerimizdendir.

Hastanemizin Vizyonu

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanındaki hizmetlerin mükemmeliyet düzeyi, Hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini artırmadaki kararlılığı, nitelikli ve deneyimli ekibi ile modern altyapısı ve şef uygulamaları hastanemizin vizyonunu oluşturmaktadır.

Ayrıca bir öbür vizyonumuz Türkiye’ye Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında model oluşturmak ve dünyada referans gösterilen akademik sıhhat kurumlarından biri olmaktır.

Poliklinikler

  • Aile Hekimliği
  • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Çocuk Psikiyatrisi
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Nöroloji
  • Psikiyatri
  • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
  • Uyku Polikliniği

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Kadıköy ilçesinde psikiyatri merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir