Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kurum Adı: Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon EAH
Kategori:Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi – FTRM
Şehir:Ankara
İlçe:Çankaya
Adres:Lodumlu Yolu Bilkent
Telefon:0 (312) 291-1000
Web Sitesi:gazilerftr.saglik.gov.tr39.89303732.755444
Kurum Hakkında

Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi; mübarek yurt topraklarımızın savunulması ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için, vazife başında sakatlanan veya uzvunu kaybeden Gazilerin; fiziksel, psikolojik ve sosyal rehabilitasyonlarının modern koşullarda yapılabilmesi, engelli duruma düşenlerin hayat boyu sürekli bakımlarının sağlanabilmesi ile bütün halkımıza fizik tedavi hizmeti sunabilmek amacıyla kurulmuştur. Bu hastane; kadirşinas milletimizin, kahraman evlatlarına bir hediyesidir.

Temeli 09 Aralık 1996 tarihinde atılmış, 21 Nisan 2000 tarihinde de 9’uncu Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel ve Devlet erkânının katılımıyla hizmete açılmıştır. 2016 yılına kadar TSK bünyesinde çalışmalarına devam eden hastanemiz, 31.07.2016 tarihli KHK ile Sıhhat Bakanlığına devredilmiştir.

Gazilerin; doğayla kafa başa kalarak tedavilerini desteklemek, terapilerine ve rehabilitasyon sürecine katkı sağlamak için 19 Eylül 2004 tarihinde Gazi Ahenk Evi inşa edilmiş ve hizmete girmiştir.

Gazilerimizin sosyal hayata bağlanmaları, fiziki gelişimlerine katkı sağlanması ve iş edinmelerine muavin olunması amacıyla, muhtelif branşlardaki spor takımlarından oluşan Engelliler Spor Kulübü kurulmuş; ampute futbol, okçuluk, atıcılık sahaları ile tesis binasından oluşan 19 Eylül Spor Tesisleri, Gazi sporcularımızın hizmetine sunulmuştur.

Poliklinikler

  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
  • Göğüs Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Nöroloji
  • Ortopedi ve Travmatoloji
  • Psikiyatri

Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Çankaya ilçesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.