Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi

Kurum Adı:Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi
Kategori:Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Kent:Ankara
İlçe:Altındağ
Adres:Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230
Telefon:0 (312) 305-5000


39.93072532.860556

Kurum Hakkında

Çocuk Sağlığı Enstitüsü ve 150 yataklı Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafınca 8 Temmuz 1958 tarihinde hizmete açıldı. Hastane hızla gelişimini sürdürürken, 1961 senesinde geçirilen bir yangın esnasında zarar görmesine karşın, altı ay içinde 250 yataklı olarak tekrardan açıldı. Bugün 228 yatak kapasitesi olan hastanede, her yıl 210000 hasta ayaktan, 5000 hasta ise yatarak tedavi görüyor. Çocuk Acil Servisi’nde ise her yıl 30000 hastaya müdahale ediliyor.

Çocuk sağlığının tüm alanlarında sıhhat hizmetinin sunulabilmesi amacıyla Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alt birimleri, Çocuk Ruh Sağlığı, Çocuk Cerrahisi-Yenidoğan Cerrahisi, Çocuk Kalp-Damar Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi, Çocuk Ortopedi ve Travmatoloji, Çocuk Beyin Cerrahisi, Çocuk Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Çocuk Göz Hastalıkları benzer biçimde cerrahi dalları Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi bünyesinde hizmet veriyor.

Yeni başvuruların yapıldığı poliklinik birimlerinde randevular günlük olarak veriliyor, muayene ve incelemeler sonrasında, lüzumlu ise, hastalar çocuk sağlığının öteki üst uzmanlık dallarına yönlendiriliyor. Birinci basamak hizmetinin yanı sıra çocuk sağlığının adolesan, allerji-astma, genetik, metabolizma, gastroenteroloji ve beslenme, göğüs hastalıkları, endokrinoloji, hematoloji, immünoloji, kardiyoloji, enfeksiyon, nefroloji-romatoloji, nöroloji, onkoloji, patoloji, toplumsal pediatri, yenidoğan, yoğun bakım benzer biçimde üst uzmanlık dallarında hizmet veriliyor. Bu tür üst uzmanlık dallarından ikinci görüş almak amacı ile, öteki sıhhat kuruluşlarından oldukça sayıda hasta gönderiliyor. Acil Servis’te ise 24 saat kesintisiz hizmet veriliyor. Toplumsal Pediatri biriminde sıhhatli bebek ve evlatların gelişme ve gelişmesi izlenirken aşıları da yapılıyor. Öğretim üyelerinden muayene talepleri hastanenin Özel Poliklinik biriminde gerçekleştiriliyor.

Hastanenin son yıllardaki yenilenme emekleri ile yenidoğan, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, enfeksiyon üniteleri, cerrahi birimleri, tüm yataklı servisleri ve poliklinikleri yenilenmiş olup, yenilenme emekleri aralıksız sürdürülüyor. Endoskopi, bronkoskopi, kateterizasyon, ekokardiyografi, elektroensefalografi cihazları benzer biçimde gelişmiş teknoloji ürünlerinin kullanıldığı hastanede ülke içinden ve dışından oldukça sayıda sıhhat çalışanı eğitim görüyor. Her alandaki geniş laboratuvar olanakları, geniş bilimsel nitelikli ekibinin desteğiyle Daha İleriye, En İyiye… sloganı doğrultusunda en yeni Data ve son olarak Teknoloji yi bir araya getiren hastaneye ülkemizin derhal her bölgesinden hasta geliyor. Bu özellikleriyle Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi vatanımızda öncü bir rol üstlenmekle kalmıyor, dünyada da tanınıyor.

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde Çocuk hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres benzer biçimde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir