Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi

Kurum Adı: Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi
Kategori:Onkoloji Merkezi
Şehir:Ankara
İlçe:Altındağ
Adres:Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230
Telefon:0 (312) 305-2900
Web Sitesi:www.hastane.hacettepe.edu.tr39.93008432.867320
Kurum Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nde kanserli hastaların tanı, tedavi ve izlemleri 1993 yılına kadar Erişkin ve Çocuk Hastaneleri içinde yapılıyorken, Hacettepe Onkoloji hastanesinin gündüz kısmı Kasım 1993’te, 120 kapasiteli yataklı bölümünün inşaatı ise Haziran 2005’te tamamlanarak kısmen hizmete açıldı. Hastanenin tamamının en kısa sürede açılması bekleniyor.

Kanser tedavisinde başarının vazgeçilmez koşulu kanserle ilgili bütün uzmanlık dallarının beraber çalıştığı, ekip yaklaşımının uygulanmasıdır. Bu amaçla tam kapsamlı kanser merkezi olarak yapılandırılan Hacettepe Onkoloji Hastanesi’nde, bünyesinde barındırdığı Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Çocuk Onkolojisi, Radyoloji, Nükleer Tıp, Esas Onkoloji, Kemik İliği Nakli, Aferez Ünitesi ve Biyokimya Laboratuvarı ile her sene 30000 kadar hastaya ayaktan tedavi hizmeti veriliyor ve yatış gerektirmeyen hastalarda gündüz tedavi ünitelerinde her ay 1500 kadar kemoterapi uygulaması yapılıyor. Medikal Onkoloji bölümünde en çağdaş tedaviler uygulanırken, Radyasyon Onkolojisi bölümü çağdaş makinaları ile bütün ülkemizden yönlendirilen hastalara tedavi hizmeti sunuyor. Çocuk Onkolojisi bölümü Türkiye’nin konusunda şef kliniklerinden birini oluşturuyor. Esas Onkoloji laboratuvarlarında ise moleküler tanı yöntemleri ve kanser üzerinde araştırmalar yapılıyor.

Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde onkoloji merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir