Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kurum Adı:Kocaeli Nuh Çimento ADSM
Kategori:ADSM – Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kent:Kocaeli
İlçe:Kartepe
Adres:Konak Mah. Sapanca Yolu Caddesi No:3
Telefon:0 (262) 371-5170


40.74899730.046274

Kurum Hakkında

Kartepe ilçesi Nuh Çimento Endüstri Vakfı Ağız ve Diş Sağlığı merkezi 1996 senesinde Nuh Çimento Endüstri Vakfı tarafınca Kocaeli devlet hastanesine bağlı trafik ve ilk yardım merkezi olarak yapılmış olup aynı yıl Sıhhat Bakanlığına devredilmiştir. 17 Ağustos 1999 senesinde meydana gelen depremde Kocaeli devlet hastanesinin ortopedi servisinin hasar görmesiyle bu bina ortopedi servisi olarak hizmet vermiştir.

2002 mayıs ayında meydana getirilen düzenleme ile ağız ve diş sağlığı merkezine dönüştürülerek 20 unit ile hizmet verilmeye başlanmıştır. 2010 senesinde meydana getirilen ek modül ile unit sayısı 27 ye çıkartılmıştır.

Hastanemiz, hizmet vermeye başladığımız 2002 yılından günümüze halkımıza kaliteli ve güler yüzlü ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmayı amaç edinmiştir.

Oral Diyagnoz Ve Radyoloji

Ağız içindeki diş, dişeti yanak mukozası şeklinde dokuların hastalıklarının teşhis, tedavi, planlanması ve takibini yapar. Teşhis için radyoloji olmak suretiyle çeşitli destek yöntemler kullanılır. Radyoloji teşhisi için en mühim yöntemdir.

Pedodonti

Pedodonti kelime anlamı olarak çocuk diş hekimliği anlama gelir. Pedodontinin amacı direkt erişkinlik çağının sonuna kadar evlatların ağız ve diş sağlıklarını korumak, mevcut ağız ve diş hastalıklarını tedavi etmek ve evlatların ilerde erişkin olacakları yaşlar için gereke ideal ağız ortamı sağlamaktır.

Protez

Diş eksikliği olanların, ağızda kalan diş sayısı, bu dişlerin ağız içince bulunmuş olduğu bölgeler ve dişlerin dayanıklılıkların protez uzmanı tarafınca değerlendirilerek son olarak yenilikler doğrultusunda durağan(durgun) yada hareketli protez hazırlanmış olur.

Hareketli Protezler

Tüm naturel dişlerin yitirmiş olan hastalarımıza akrilik materyalinden meydana getirilen tüm protezler yapılmaktadır. (halk içinde daman protez olarak da adlandırılır. ) Kısmi dişsizliği olan hastalarda ise iskelet protez adında olan (metal destekli bölümlü protez )yapılmaktadır.

Durağan(durgun) Protezler

Aşırı diş harabiyeti yada birkaç diş kaybı olan hastalarımıza metal destekli porselen kron ve köprüler yapılmaktadır.

Poliklinikler
  • Çocuk Diş Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Kocaeli ili Kartepe ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir