İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi

Kurum Adı: İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Fatih
Adres:Kocamustafapaşa Cd. No:53 Cerrahpaşa
Telefon:0 (212) 414-3000
Web Sitesi:cerrahpasa.istanbul.edu.tr41.00473828.940541
Kurum Hakkında

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi İstanbul Üniversitesi’ne bağlı tıp fakültesi hastanesidir. 1967 yılında İstanbul ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri olarak ikiye ayrılmıştır. Türkiye’nin en eski üniversitesi İstanbul Üniversitesi’nin 2 tıp fakültesinden biridir. İsmini semte adını veren Operatör Mehmet Paşa’dan almaktadır.

Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü; Ağız, Surat ve Çene Cerrahisi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Umumi Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Yürek ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Tıbbi Patoloji ve Üroloji Anabilim Dalları ile bunların içinde yer saha ilim dallarını içerir.

Cerrahi Tıp Bilimleri, bölüm olarak, yukarıda belirtilmiş Anabilim Dallarında çalışan yekün 215 öğretim aza ve yardımcısı ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (Türkçe ve İngilizce programları) öğrencileri ve uzmanlık öğrencilerine yönelik, en iyi eğitim ve öğretimi vermeye çalışırken, bir yandan da hasta bakımı ve teşhis-tedavi hizmetlerini kusursuz yürütmenin çabası içindedir.

Bu sıhhat hizmeti görevini, bölüme bağlı anabilim dalları, yaklaşık öğretim üyesi sayısı kadar sayıda uzmanlık öğrencisi (Asistan Dr.) kadrosu ile beraber yerine getirirken, yekün 750’nin üzerinde bir yataklı servis hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, haftada yekün 3500’e yakın hastaya da ayaktan poliklinik hizmeti veren Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü, alanında, milli ve uluslararası bilimsel platformlarda da fakültemizi başarı ile temsil etmektedir.

Dahili Tıp Bilimleri Bölümleri; Acil Tıp, Adli Tıp, Aile Hekimliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Ten ve Zührevi Hastalıklar, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Kamu Sağlığı, Dahil Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Radyasyon Onkolojisi, Radyoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik Anabilim Dalları ile bunların içinde yer saha ilim dallarını içerir.

Dahili Tıp Bilimleri, bölüm olarak, yukarıda belirtilmiş Anabilim Dallarında çalışan yekün 250’ye yakın öğretim aza ve yardımcısı ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (Türkçe ve İngilizce programları) öğrencileri ve uzmanlık öğrencilerine yönelik, tıp metodolojisine müsait bir şekilde en iyi eğitim ve öğretimi vermeye çalışırken, bir yandan da hasta bakımı ve teşhis-tedavi hizmetlerini kusursuz yürütmenin çabası içindedir.

Bu sıhhat hizmeti görevini, bölüme bağlı anabilim dalları, yaklaşık öğretim üyesi sayısı kadar sayıda uzmanlık öğrencisi (Asistan Dr.) kadrosu ile beraber yerine getirirken, yekün 700’ün üzerinde bir yataklı servis hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, haftada yekün 3.000’e yakın hastaya da ayaktan poliklinik hizmeti veren Dahili Tıp Bilimleri Bölümü, alanında, milli ve uluslar arası bilimsel platformlarda da fakültemizi başarı ile temsil etmektedir.

Dahili Tıp Bilimleri içindeki birçok Anabilim/Bilim Dalı, sahip olduğu en son teknolojiye sahip aletlerle ayrıcalıklı bir hizmet verebilmenin gururunu taşımaktadır.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul ili Fatih ilçesinde Üniversite hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir