Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi

Kurum Adı: Özel Meridyen Psikiyatri Hastanesi
Kategori:Psikiyatri Merkezi
Şehir:Ankara
İlçe:Kazan
Adres:Anadolu (TEM) Otoyolu Akıncı Gişeleri Yanı
Telefon:0 (312) 812-0012
Web Sitesi:www.boylampsikiyatri.com40.12053032.602179
Kurum Hakkında

Özel Meridyen Psikiyatri Hastanesi, ruhsal hastalıkların yanı dizi alkol ve öbür madde bağımlılıklarının tanı ve tedavisi konusunda uzmanlaşmış, 51 yataklı hususi bir hastanedir. Hastanemizde şizofreni, bipolar arıza (manik depresyon), depresyon, panik bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu, obsesif-kompulsif bozukluk, sosyal fobi, özgül fobi, travma sonrası stres bozukluğu, somatoform bozukluklar, dissosiyatif bozukluklar, Alzheimer ve öbür çeşit demanslar, alkolizm ve öbür madde bağımlılıkları, internet ve kumar bağımlılığı, uyku bozuklukları, anoreksiya ve bulimiya gibi yeme bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları ve başta sınırda (borderline) benlik bozukluğu olmak üzere benlik bozuklukları tedavi edilmektedir.

Hastanemizin başlıca özelliği psikoterapi ağırlıklı bir yaklaşım içinde olmasıdır. Psikoterapi almaya amade duruma gelen her hasta, yattığı sürece her gün, sertifikalı terapistler olan psikiyatrist ya da psikologlardan terapi almaktadır. Bireysel ve öbek psikoterapilerinin yanında, gereken hastalara toplumsal beceri eğitimlerinin yanı dizi ilaç tedavisi (psikofarmakoterapi), elektrokonvülsif terapi (EKT), maddeden arındırma (detoksifikasyon) tedavisi, davranışçı etkinleştirme terapisi ve öbür davranışçı terapi yöntemleri uygulanmaktadır. Hastanenin kendi yayını olan fazla sayıda psikiyatri ve bibliyoterapi kitabı bulunmaktadır. Terapi sürecinde, aka ölçüde bu kitaplardan da yararlanılmaktadır.

Hastanemizde yedi gün, yirmi dört saat acil psikiyatri hizmeti verilmesinin yanı dizi tekrar yedi gün, yirmi dört saat, hastanenin kendi ambulansıyla, bir hekim ve sıhhat görevlisi eşliğinde ambulans hizmeti verilmekte; acil durumlarda hastalar hastaneye ambulansla getirilmektedir.

Hastanemiz, Ankara-İstanbul Anadolu (TEM) Otoyolu’nun üzerinde, kendi yerleşkesinde konumlanmıştır. Ankara, Bilkent’e yarım saat, Kavaklıdere’ye 45 dakika uzaklıktadır. Ankara, Esenboğa Havaalanı’na, etraf yolundan yarım saat, İstanbul, Ataşehir’e TEM Otoyolu’ndan yaklaşık üç saat uzaklıktadır. Ankara dİşİndan ya da yurtdışından gelen hastalar, istenirse, havaalanından karşılanmaktadır. Hastanemiz, kentin karmaşasından uzak, ancak kentin eteğinde, huzur dolu bir ortamda, ruh sağlığı tanı, tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri sunmaktadır.

Hasta başına yaklaşık 90 m2 kapalı, 500 m2 aleni alanı ile dünya standartlarında, Türkiye’nin en aka hususi psikiyatri hastanesi… 49 hasta yatağı, 2 yoğun bakım yatağı, 2 rasat yatağı ve bir uyku laboratuvarı yatağı ile yedi gün, yirmi dört saat hizmet vermektedir.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)

  • Psikiyatri
  • Biyokimya
  • Radyoloji
  • Acil
  • Yoğun Bakım

Özel Meridyen Psikiyatri Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Hususi Meridyen Psikiyatri Hastanesi, Ankara ili Kazan ilçesinde psikiyatri merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir