Özel İstanbul Retina Enstitüsü

Kurum Adı: Özel İstanbul Retina Enstitüsü
Kategori:Göz Hastalıkları Merkezi
Şehir:İstanbul
İlçe:Şişli
Adres:Hakkı Yeten Cad. Unimed Center No: 19/7 Fulya
Telefon:0 (212) 231-3121
Web Sitesi:www.retina.com.tr41.05585828.998191
Kurum Hakkında

İstanbul Üniversitesine bağlı “İstanbul Üniversitesi Göz Hastalıkları Araştırma ve Uygulama Merkezi”nin kuruluşunda mühim rol saha ve bu merkezin kuruluşundan (1989), kapatılmasına kadar (2002) geçen dönemde Merkezin “Müdür Yardımcılığı” görevini yerine getiren İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof.Dr.Murat Karaçorlu 2000’li yılların başında Anabilim Dalındaki görevinden istifa etmiş ve Doç.Dr.Serra Arf ile beraber Ticaret Odasına bağlı “İstanbul Retina Ensititüsü Hususi Sıhhat Hizmetleri Limited Şirketini” kurmuştur. Bu şirketin Sıhhat Bakanlığına başvurması sonucunda, konusunda dal merkezi çalışma ruhsatı verilmiştir.

Bu yeni kuruluşun amacı, başta retina, makula ve vitreus hastalıkları olmak üzere göz hastalıkları konusunda klinik çalışmalar, araştırmalar yapmak ve doktora sonrası eğitim vermektir. Kuruluşundan bu yana planlanan bütün bu çalışmaları başarı ile yapan klinik, fazla sayıda göz hekimine alanında eğitim vermiştir. Klinik araştırma konusunda da üretken olan İstanbul Retina Enstitüsü Şti., SCI (Science Sitation Index) giren dergilerde her sene mühim sayıda araştırma yayınlamakta ve fazla sayıda sitasyon almaktadır.

İstanbul RETİNA Enstitüsü sıhhat hizmeti sunmanın yanında akademik faaliyetler yürüten bir klinik olduğundan kimi hastalarımıza istek ettiklerinden daha geç bir güne randevu vermek durumunda kalabiliriz. Telefonla veya site üzerinden yapılan randevu talepleri sekreterlerimiz tarafından ele alınarak en müsait gün ve saate randevu verilmeye çalışılmaktadır.

Kliniğimizin kuruluş veya hususi sigorta anlaşması bulunmamaktadır. Ancak bizden alacağınız raporlar ve faturalarla poliçenizin kapsamı dahilinde hususi sigortanızdan yararlanabilirsiniz.

Özel İstanbul Retina Enstitüsü iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Hususi İstanbul Retina Enstitüsü, İstanbul ili Şişli ilçesinde göz hastalıkları merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir