Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği

Kurum Adı:Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği
Kategori:Poliklinik
Şehir:Ankara
İlçe:Çankaya
Adres:Nisan Sok. No:7 Dikmen
Telefon:0 (312) 479-7033


39.89520532.839151

Kurum Hakkında

Metropol Hipertansiyon Kliniği sadece Ankaranın değil, ülkemizin en önemli yüksek tansiyon merkezidir. 1994 yılında kurulan kliniğimiz kısa zamanda önemli bir gelişme göstermiş, modern teknolojinin ve kaliteli hizmetin öncüsü olmuştur. Aşağıda anılan bölümler ile hizmet vermektedir.

Hipertansiyon Kliniği: İlk kurulan bölümdür. Bugün yüksek tansiyon alanındaülkemizde referans merkezi olarak kabul edilmektedir. Bu bölümde yüksek tansiyonun nedeni araştırılmakta, vücutta yaptığı hasarlar ve şiddeti belirlenmekte, diğer risk faktörleri ile ilişkisi saptanmakta ve aktif olarak hasta tedavisi yapılmaktadır.

Laboratuar : Rutin kan ve idrar testleri ile normal biyokimyasal analizler, diğer testler ise, Ankara’nın bazı saygın laboratuarları ile anlaşmalı olarak yapılmaktadır.

Röntgen: Tüm düz grafileri çekebilecek yetenekte gelişkin bir röntgen cihazı ile hastalara hizmet verilmektedir.

Bilgisayarlı Tomografi: Ankaranın teknolojik olarak en gelişkin tomografi cihazlarındandır. Beyin, akciğer, bel, boyun ile karın organlarının ayrıntılı görüntülrnmesi.

Klasik Ultrasonografi: Karın organlarının görüntülenmesi ayrıntılı olarak yapılabilmektedir. Bu sayede karaciğer, dalak, böbrekler ve yumurtalıklardaki hastalıkların tanısı konulabilmektedir. Yüksek tansiyon hastalarında çok görülen karın damarındaki genişlemeler erkenden tanınabilmektedir. Ayrıca yüzeyel probu ile meme, tiroid, testis ve lenf bezleri gibi organlar incelenebilmektedir.

Renkli Doppler Ultrasonografi: Böbrek ve karın damarları incelenebilmekte ve tıkanıklıklar anlaşılabilmektedir. Boyun damarlarının incelenmesi ile damar sertliğinin tanısı konulabilmekte, ayrıca felçlerin en önemli nedeni olan pıhtı oluşması anlaşılabilmektedir. Bacak ve kol damrlarının incelenemsi ile tıkanıklıklar erkenden anlaşılabilmektedir.

EKG ve Eforlu EKG: Kalp hastlıklarının tanısında ve takibinde rol oynayan, önemli cihazlardandır. Ayrıca hastanın efor kapasitesi anlaşılabilmektedir.

Renkli Doppler Ekokardiyografi: Ankaranın en büyük ekokardiyografi laboratuarına sahip olan kliniğimizde, eko ile kalp büyüklüğü, kalbin performansı, kalp içinde yer işgal eden kitleler, kalp kapaklarının yapısı, kan kaçırıp kaçırmaması, kalp zarı arasında su toplanması hastaya herhangi bir zorluk oluşturmadan rahatlıkla anlaşılmaktadır.

Holter Bölümü: Sadece ülkemizin değil, Avrupanın en büyük Holter merkezi konumundadır. Hastaya 24 saat boyunca takılan bu cihaz ile ritim bozuklukları, sessiz ve gizli kalp hastalıklarının tanısı konulabilmekte ve gün içindeki aktivitenin hastayı nasıl etkilediği tanımlanabilmektedir. Ayrıca kalbin sinir dengesi anlaşılarak, tedavisi planlanabilmektedir.

ABPM Bölümü: ABPM ile kan basıncının 24 saat boyunca değişimi anlaşılabilmektedir. Böylece kan basıncının şiddeti, sinirsel durum ile etkilenip etkilenmediği, gece uykudaki durumu saptanmaktadır. Kullanılan ilaçların fazla gelip gelmediği, ilaca direnç var mı, yok mu düşük tansiyonun şiddeti belirlenebilmektedir.

Solunum Fonksiyon Testleri Cihazı: Astım, kronik bronşit, amfizem gibi çeşitli hastalıkların tanı ve takibinde önemli rol oynamaktadır.

Elektron beam tomografi: Elektron beam tomografi cihazı ile, kalp başta olmak üzere, bir çok hastalığın tanı ve takibinde önemli bir aşama gerçekleştirilmiştir.

Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği, Ankara ili Çankaya ilçesinde poliklinik olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir