Yılmaz – Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi

Kurum Adı:Yılmaz – Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi
Kategori:Kalp Hastalıkları Hastanesi
Kent:Kayseri
İlçe:Melikgazi
Adres:Talas Yolu Üstü 38039
Telefon:0 (352) 207-6666


38.70447035.525703

Kurum Hakkında

Kardiyoloji anabilim branşında uzman personel tarafınca, çağdaş teknolojik aygıt ve sistemler kullanılarak tanı ve tedavi uygulanmaktadır.

Bölümde iki tane kardiyoloji polikliniği, bir tane hipertansiyon ve hiperlipidemi polikliniği, bir tane de aritmi polikliniği ile ayaktan gelen hastalar hizmet vermektedir. Polikliniğe başvuran hastaların, göğüs ağrısı, baş dönmesi, bayılma, nefes darlığı, çarpıntı, hipertansiyon (gerilim yüksekliği) benzer biçimde şikayetleri titizlikle değerlendirilip uygun tanı ve tedavi seçenekleri hastalarımıza sunulmaktadır.

Yatan hastalara koroner yoğun bakım ünitesi ve iki tane koroner sevisinde hizmet verilmektedir. Akut miyokart enfarktüsü (kalp krizi) ile başvuran hastalara ileri teknik ve teknolojik sistemlerle en uygun tedavi yapılmaktadır. Kalp kapak hastalığı, kalp yetmezliği, infektif endokardit (kalbin mikrobik hastalığı), doğumsal kalp hastalıkları, ritim hastalıkları benzer biçimde hastalıklar koroner servislerinde tedavi edilmektedir.

Anjiyografi ünitesinde her türlü tanısalve tedavi edici girişimsel işlemler ileri teknoloji eşliğinde titizlikle uygulanmaktadır. Ek olarak ritim bozukluğu olan hastalarımıza her türlü kalp pilive ICD (otomatik şok tedavisi yapabilen aygıt) yüksek başarı ile takılmaktadır. Çarpıntı teşhisi laboratuar ortamında (elektrofizyolojik emek harcama EPS) ve söz mevzusu hastalığın tedavisi radyofrekans ablosyon ile yapılabilmektedir.

Ekokardiyografi laboratuarında, transtorasik eko, transözafagiyaleko (yiyecek borusundan kalbi değerlendiren aygıt) ve stres eko yapılmaktadır.

Aritmi polikliniğimizde, kalp elektrografisi EKG, holter araştırma (kalp ritmini 24 saat kaydeden aygıt), ambulatuvar tansiyon (kan basıncını 24 saat kaydeden aygıt) ölçümleri, kalıcı kalp pili ve ICD kontrolleri yapılmaktadır. ek olarak polkiliniğimizde efor testi hastalarımıza aynı gün yapılmaktadır.

Yılmaz – Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Yılmaz – Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi, Kayseri ili Melikgazi ilçesinde kalp hastalıkları hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres benzer biçimde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir