Mustafa Eraslan ve Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi

Kurum Adı:Mustafa Eraslan ve Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi
Kategori:Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Kent:Kayseri
İlçe:Melikgazi
Adres:Talas yolu 5. Km. Erciyes Üniversitesi
Telefon:0 (352) 207-6666


38.70375935.527371

Kurum Hakkında

24 Eylül 2005 tarihinde temeli atılan Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi, 7 bin 880 metre kare alan üstüne 3 blok olarak tasarlanmıştır. 4 kattan oluşan olarak inşa edilen hastane binasının her bloğu, bodrum katı tek olan bin 70 metre kare alan üstüne oturmaktadır.

Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Anabilim Dalı’nı bir arada toplamıştır. Hastane Binasında, pediatri, endokrin, metabolizma, pediatrik infeksiyon, pediatrik gastroentoroloji, pedriatrik hematoloji-onkoloji, pediatrik kardiyoloji ve anjio, pediatrik nefroloji ve romatoloji, pediatrik noroloji, pediatrik alerji, pediatrik yenidoğan ve pediatrik yoğun bakım, pediatrik radyoloji ile Pediatrik ACİL üniteleri bulunmaktadır.

Hastanemiz, Kayserili hayırsever iş adamları Fevzi Mercan ve Mustafa Eraslan tarafınca yaptırılarak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağışlanmıştır. 24 Eylül 2005 tarihinde temeli atılan Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi, 7 bin 880 metre kare alan üstüne 5 kattan oluşan olarak inşa edilmiştir. Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Mayıs 2009 senesinde hasta kabulüne adım atmıştır.

Mustafa Eraslan ve Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Mustafa Eraslan ve Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi, Kayseri ili Melikgazi ilçesinde Çocuk hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir