Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Kurum Adı:Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Kategori:ADSM – Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Kent:Eskişehir
İlçe:Odunpazarı
Adres:Yenikent Mah. Piri Reis Cad. No:28
Telefon:0 (222) 229-0919


39.74937630.52049

Kurum Hakkında

1978 Yılından 2005 yılının şubat ayına kadar SSK Eskişehir Dispanseri adı altında hizmet vermekte olan kurumumuz Sağlıkta Dönüşüm Projesi emekleri çerçevesinde SSK’ya bağlı sıhhat kurumlarının 2005 Şubat ayında Sıhhat Bakanlığı’na devredilmesiyle Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi adı altında hizmet vermeye adım atmıştır.

2005 yılının Şubat ayında Sıhhat Bakanlığına devrimizle süregelen yolculuğumuza 2009 senesinde inşaatı süregelen yeni hizmet binamız 2010 yılı Ağustos ayında Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış töreni ile hizmete girmiştir.

Yeni hizmet binamız Yenikent Mahallesinde Yenikent Aile Sağlığı Merkezi yanında bulunmaktadır. Yeni hizmet binamız ortalama olarak 8700 metrekare içinde, 90 poliklinik, 2 engelli polikliniği, 1 acil hizmetler polikliniği, 1 genel ve 2 lokal ameliyathanesi, 7 yatak kapasitesi ile hasta muayene ve tedavi hizmetleri verilmektedir.

Tanı ve teşhis amacıyla merkezimizde 2 tane Dijital Panoramik Röntgeni, 2 tane Periapikal Diş Röntgeni, sefolametrik diş röntgeni ile röntgen hizmetleri, Biyokimya, Hbs, HIV, HCV, Kanama Zamanı tahlil emekleri ile de Kan Laboratuarı hizmetleri merkezimizde uzman personellerce verilmektedir. Dijital olarak çekilen diş röntgen filmleri hastane otomasyon sistemi yardımıyla direkt polikliniklerde doktor bilgisayarında görüntülenmekte böylece hastalarımızın röntgen bekleme sürelerini azaltmış bulunmaktayız. Ek olarak röntgen atık suları üretmeyerek çevreye de vermiş olduğumuz kıymeti belirtmekteyiz.

Merkezi sterlizasyon ünitemiz 2 tane büyük otoklav, diş tedavilerinde kullanılan başlıkların sterilizasyonu için 5 tane başlık bakım otoklavları ile hizmet vermektedir. Günümüz koşullarında diş tedavilerinde sterilizasyona verilmesi ihtiyaç duyulan önemin fazlası ile farkındayız. Bu yüzden merkezi Sterilizasyon Ünitesinde mevzusunda eğitimli ve deneyimli personellerimizle en üst standartlarda kontrollü olarak sterilizasyon işlemleri yapılmaktadır.

Doktor seçme hakkını hasta ve hasta yakınlarının temel hakkı olan sıhhat hizmeti alımında hekimini seçmesi ve değiştirmesi, teşhis ve tedavilerinde katılımcı rol oynamaları şeklinde tanımlanabilir. Hasta Haklarına İlişkin Avrupa Statüsü Ana Sözleşmesi, Hasta Hakları Yönetmeliği, Yataklı Tedavi İşletme Yönetmeliği gereğince hastalarımıza Doktor Seçme Hakkı hastanemizde 2005 yılından beri tüm gereklilikleri ile uygulanmaktadır.

Hasta Hakları Birimimiz engelli hastalarımızın tedavilerinde de her türlü yardım ve desteği sağlamaktadır. Engelli hastalarımız merkezimize başvurularında hasta hakları ile direkt iletişime geçerek ya da mevcut polikliniklerde muayeneleri sonrasında tedavi gereksinimleri belirlenmesi halinde personellerimizin hasta hakları birimi ile diyaloga geçerek engelli hastamızın tedavisi planlanmaktadır. Merkezimizde bulunan tam teşekkülü ameliyathanede genel anestezi altında tüm tedavileri yapılmaktadır. Ek olarak Sıhhat Bakanlığımızın yeni süregelen uygulaması olan Evde Bakım Hizmetlerine Yönelik Çalışmalarımızda mevcut olup başvurularınızı Hasta Hakları Birimine yapabilmektedir.

Yeni hizmet binamızda Sıhhat Bakanlığı ve Hasta – Çalışan Güvenliği gereklilikleri ile tam donanımlı olarak, steril ve yarı steril alanlarıyla ölçüm edilmiş ameliyathanemizde Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı ve Periodontoloji Uzmanları ile sedasyon ve genel anestezi altında diş çekimi, diş eti operasyonları yapılmaktadır. Sıhhat Müdürlüğü tarafınca geçici görevlendirme ile haftanın üç günü merkezimizde vazife icra eden Anestezi Uzmanı 2010 Haziran ayından itibaren sınırsız geçici görevlendirmesi yapılmış bulunmaktadır. Ek olarak 2010 Haziran ayından itibaren merkezimize anestezi teknisyeni görevlendirmesi de yapılmıştır.

32 – 34 ve siyah 63 Numaralı belediye halk otobüsleri Diş Hastanemizden geçmektedir.

Poliklinikler
  • Anesteziyoloji ve Canlandırma
  • Çocuk Diş Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Endodonti

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yazışma detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Eskişehir ili Odunpazarı ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnız telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili data almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir