Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi

Kurum Adı:Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi
Kategori:Onkoloji Merkezi
Kent:Eskişehir
İlçe:Odunpazarı
Adres:Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü
Telefon:0 (222) 239-2979


39.75101930.489318

Kurum Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Prof Dr Servet Bilir Onkoloji Merkezi 2004 senesinde hizmet vermeye adım atmıştır. Bu merkez içinde yer edinen Işınım Onkolojisi Kliniği Doç Dr Durmuş Etiz, Tıbbi Onkoloji Kliniği Doç Dr Parlak zeka Üstüner tarafınca kurulmuştur. Merkez, 3 kattan oluşan binasında 100 yatak kapasitesi (50 Işınım Onkolojisi – 50 Medikal Onkoloji) ile hizmet vermektedir.

Işınım Onkolojisi Kliniğinde, yılda ortalama 900 yeni hasta tedavi edilmektedir. Hastalar radyoterapi esnasında ve sonrasında kontrollerde poliklinikte izlenmektedir. Işınım Onkolojisi Kliniği’nin yataklı tedavi ünitesi olması sebebi ile bilhassa çevre illerden yoğun öğrenci maruz kalmaktadır. Eksternal tedavi uygulamaları esnasında tümörlü dokularda maksimum ışınım dozu sağlamak ve düzgüsel dokuları koruyabilmek amacıyla ideal tedavi planlaması sağlamak amacıyla kullanılan Radyoterapi Tedavi Planlama Aleti ile palyatif ve küratif tüm hastalara iki ve üç boyutlu planlama yapılabilmektedir. Klasik floroskopik simülatör aleti yanında radyoloji kliniğinden tomografik imajlar elde edilerek 3 boyutlu konformal radyoterapi uygulama imkanı mevcuttur.

Bölümde eksternal radyoterapi aleti olarak Lineer Hızlandırıcı, kobalt Teleterapi Aleti bulunmaktadır. Ek olarak klinik içinde lokal network ağı yardımıyla tüm cihazlar biribiri ile bağlantı halindedir. Hastaların elektronik ortamda radyoterapi dosyaları saklanabilmektedir. Uygulamaların tümü için kalite güvenliği, uygun kalite denetim ve kalibrasyon cihazlarıyla periyodik olarak sağlanmaktadır.

Tıbbi Onkoloji kliniğinde Uzm. Dr. Bülent YILDIZ vazife yapmaktadır. Kanser hastaları için lüzumlu olan kemoterapi rejimleri bizzat öğretim üyeleri eşliğinde uygulanmaktadır.

Onkoloji Merkezi tanı ve radyoterapi tedavi planlamasında direk grafi, ultrasonografi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, anjiyografi şekillerinin kullanılmasıyla 24 saat hizmet veren Radyodiagnostik Anabilim Dalı tarafınca desteklenmektedir. Aynı şekilde PET/CT aletinin tanı ve radyoterapi planlamasında kullanılmasıyla Nükleer Tıp Anabilim Dalı ile ortaklaşa iş içinde çalışılmaktadır.

Ek olarak tertipli Işınım Onkolojisi, Tıbbi Onkoloji, Nükleer Tıp, Üroloji, Patoloji, Kulak burun boğaz ve Hanım Hastalıkları ve Doğum Klinikleri ile multidisipliner olgu değerlendirme toplantıları yapılmaktadır. Fakültemiz bünyesinde bulunan hayvan laboratuarının olanakları bilimsel araştırmalar yapılmasına olanak vermektedir.

Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi, Eskişehir ili Odunpazarı ilçesinde onkoloji merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir