Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği

Kurum Adı:Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği
Kategori:Hanım Hastalıkları ve Doğum
Kent:Manisa
İlçe:Yunusemre
Adres:Akmescit Mah. İzmir Cd. No:335
Telefon:0 (236) 231-4587


38.61218227.408141

Kurum Hakkında

1933 senesinde kurulan Morris Şinasi Milletlerarası Çocuk Hastanesi, Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi bünyesinde Morris Şinasi Çocuk Kliniği ve hizmet binası adıyla hizmet vermeye başladı.

Hastanenin inşaatı 1. Haziran. 1932 tarihinde başladı. Moris Şinasi Hastanesinin inşaatı sürerken Sağlık ve İçtimai Muavenet Vekaleti 24 Mayıs 1933 tarihinde “Hususi Hastaneler Kanunu” kabul edildi. Hastane 15 Ağustos 1933 tarihinde düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Hastanenin 1. Ekim. 1933 tarihinde resmi olarak hasta kabul etmesine karar verildi. Moris Şinasi hastanesinde kırk yatak mevcuttu ve son model tıbbi donatım ile donanmıştı. Moris Şinasinin vakfettiği bağışla ve Sıhhat Bakanlığının katkılarıyla ek binalar yapılmış olup hastanenin bir oldukça kısmı de restore edilmiştir. İlk inşaat esnasında kurulan kazan dairesi ömrünü tamamladığından burası çağıl bir laboratuara, üst kat ise özel hasta odalarına dönüştürüldü. 1996 yılına kadar 45 yataklı bir hastane olarak çalışan Moris Şinasi Hastanesi, hayır severler tarafınca meydana getirilen özel servis ile elli yatak kapasiteye çıkarıldı.

Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Moris Şinasi Çocuk ve Doğum Kliniği, Manisa ili Yunusemre ilçesinde hanım hastalıkları ve doğum hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres şeklinde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, tavsiye yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir