Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

Kurum Adı:Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Psikiyatri Merkezi
Kent:Manisa
İlçe:Şehzadeler
Adres:Şehitler Mh. 814 Sk. No:28
Telefon:0 (236) 231-4624


38.61781627.443421

Kurum Hakkında

Hastanemizde, Manisa’da 35 dönümlük, Ahmetli İlçesinde 44 dönümlük alanda yataklı ve ayaktan tedavi hizmetleri verilmektedir. Hastanemiz hem de 12 ile bakan bir bölge hastanesidir Hastanemizde toplam 13 dalda rehabilitasyon hizmeti verilmektedir. 2011 yılından beri Cemiyet Ruh Sağlığı Merkezimizde taburcu olan hastalarımıza da rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz.

Hastanemiz bir bölge hastanesidir. Hastanemizde ayaktan ve yatarak tedavi hizmeti verilmektedir. Ayaktan ve yataklı tedavi bölümleri Acil. B. C, D, E (Adli Psikiyatri). F. H servisleri, Amatem, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi, Anestezilı EKT servisi Cemiyet Ruh Sağlığı Merkezi, Ahmetli Ek ünitesidir. Hastanemiz 786 yatağa haizdir. Hastanemizde psikiyatri uzmanları, çocuk ve ergen psikiyatri uzmanları, nöroloji uzmanları, anestezi uzmanı, aile hekimliği uzmanı, biyokimya ve toksıkotojı uzmanları, pratisyen hekimler, diş hekimleri, psikologlar, toplumsal çalışmacılar, hemşireler ve sıhhat memurları tarafınca bir ekip anlayışıyla tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilmektedir. Hastalara uzman doktorlar tarafınca her gün vizit yapılmakta, pratisyen hekimler tarafınca hastaların detaylı değerlendirilmesi ve takip edeni sağlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Gerekliğinde hastalara hastanemiz nöroloji ve aile hekimi uzmanı taralından danışım hizmeti ver ilmektedir. Psikologlar tarafınca çoğu zaman her gün iyi sabahlar toplantısı, haftada 2 kez grup terapisi, durumu uygun olan hastalara bireysel terapi uygulanmaktadır. Toplumsal çalışmacılar, hasta yakınları ile kontakt ve işbirliğini sağlamakta, yakınları olmayan ve sıhhat güvencesi bulunmayan hastaların problemlerine çözüm yollarını araştırmaktadır Hastalarımızın hemşirelik hizmetleri, deneyimli ve eğitimli hemşire kadromuz tarafınca yapılmaktadır. Yatan hastalarımızın hastane ortamında etken olmalarını sağlamak ve grup ortamında bulunmaları için Rehabilitasyon birimi bulunmaktadır. Hastanemizde hastalarımıza verilen yemekler diyetisyenler kontrolünde ve hijyenik bir ortamda hazırlanmaktadır.

Hastanemiz erişkin psikiyatrisi, çocuk ve ergen psikiyatrisi, aile hekimliği, diş polikliniği ve nöroloji polikliniği ile Manisa ve yöre illerin hastalarına hizmet vermektedir. Hastanemizde tedavi olmak isteyen hastalanmıza, çocuk polikliniği dışındaki polikliniklerde buluşma olmaksızın aynı gün hizmet verilmektedir. Tüm poliklinik hizmetlerimiz uzman hekimler tarafınca verilmekte ve 2004 yılından itibaren hastalarımız doktor seçme haklarını kullanabilmekte, istedikleri uzman doktora muayene olabilmektedirler. Ek olarak mesai sonrası Acil Psikiyatri Servisi hizmet vermeye devam etmektedir.

Poliklinikler
  • Aile Hekimliği
  • Amatem (Alkol ve Madde Bağımlılığı)
  • Çocuk Psikiyatrisi
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Nöroloji
  • Psikiyatri
  • Sigarayı Bıraktırma Kliniği

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi kontakt detayları (telefon, faks ve web sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Manisa ili Şehzadeler ilçesinde psikiyatri merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve bir tek telefon numarası, internet sayfası, adres benzer biçimde rehber detayları sunmaktadır.

Soru, düşünce yada şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere ulaşmak, hekim sıralaması, sunulan hizmetler ile ilgili informasyon almak ve eğer kurum tarafınca bu şekilde bir hizmet sunuluyorsa telefonla yada internetten online buluşma almak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir