Özel Oksipol Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi

Kurum Adı: Özel Oksipol Oksijen Tedavi Merkezi
Kategori:Oksijen Tedavi Merkezi
Şehir:İstanbul
İlçe:Kadıköy
Adres:Sahrayıcedit Mah. Derya Sok. No:11/A
Telefon:0 (216) 360-1360
Web Sitesi:www.oksipol.com40.98516729.089186
Kurum Hakkında

Oksipol Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi 2005 yılından itibaren sektöründe hizmet vermekte olup bu güne kadar 1000 in üzerinde hastayı başarıyla tedavi etmiştir.

Merkezimizde basınç odası olarak kullanılan kabin; Alman yapımı olup; 12 2 kişilik, tedavi esnasında lüzumlu olan hastalarda EKG ve Transcutan doku Oksijen (TcpO2) seviyelerinin takip edilebildiği, teknolojik olarak uluslararası alanda en üst düzeydeki standartlara ve sertifikalara (TÜV ve Germanischer Lloyd) sahip, Haux-Life-Support GmbH firmasının Starmed 2200 modelidir.

Tedavi Nasıl Yapılır?

Bütün hastalar yerini aldıktan sonra kabin (oda) kapıları kapatılır ve hava basıncı artırılır (hastalığa göre değişmekle beraber 5 bar’a kadar çıkılabilir). Yeterli tedavi basıncına ulaştıktan sonra, hasta rahat solunum maskeleri ile saf oksijen solumaya başlarlar.

Tedavi süresi ne kadarır?

Basınç odasında kalma süresi hastalıklara göre değişiklik göstermekle beraber bir seans yaklaşık 2, 5 saat sürmektedir. Hastanızın ihtiyacına göre tedavi birkaç seanstan onlarca seansa kadar uzayabilmektedir.

Doktor ve Personel

Her basınçlı oda dalışı hususi olarak yetişmiş bir hekim nezaretinde olmaktadır. Basınç Kabinin teknik konularında uzman bir sıhhat personeli de doktoru her konuda desteklemektedir. Tedavi esnasında kabin içinde, hastalara nezaret eden ve muavin olan ayrı bir sıhhat personeli de bulunmaktadır.

Donanım

Basınç Kabininin konforu çağdaş bir uçağınkinden farksızdır. Hasta rahat bir koltukta oturarak ve müzik dinleyerek tedavi olur. Kapalı dönem yayın sayesinde tedavi süresince yakınlarınızı izleyebilir lüzumlu durumlarda konuşabilirsiniz. Tedavi esnasında ikinci basınç bölmesi sayesinde her an tıbbi personel veya hasta ana bölmeye girebilir veya çıkabilir.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)

  • Su Altı Hastalıkları ve Hiperbarik Tıp
  • Hiperbarik Oksijen Tedavisi

Özel Oksipol Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Hususi Oksipol Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi, İstanbul ili Kadıköy ilçesinde oksijen tedavi merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir