İstanbul Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi

Kurum Adı: İstanbul Ten ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Bakırköy
Adres:Zuhuratbaba Mahallesi, Hekim Tevfik Sağlam Caddesi, No.26
Telefon:0 (212) 572-8293
Web Sitesi:deritenasul.saglik.gov.tr40.98971028.858836
Kurum Hakkında

Hastanemiz 1908 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak Beyoğlu Kuledibinde Emrazı Zührevi hastanesi olarak kurulmuştur.

Bilahare 1918 yılında Hasköy’e nakledilmiştir. Hasköyden yeri olan Cankurtaran’a nakledilmiş ve belediyeye bağlı olarak 1982 yılına kadar çalışmış ve tekrar aynı yıl yapılan bir protokol ile Sıhhat Bakanlığına devredilmiştir.

Eminönü Cankurtaran semtinde bulunan hastane binası, Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğundan, İl Sıhhat Müdürlüğü’nün müsait gördüğü şekilde boşaltılarak 15-03-2009 tarihi itibarıyla Bakırköy Lepra Hastanesi bahçesindeki binada hizmetine devam etmektedir.

Poliklinikler

  • Deri ve Zührevi Hastalıklar
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)

İstanbul Ten ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. İstanbul Ten ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi, İstanbul ili Bakırköy ilçesinde devlet hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir