Lepra Deri ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi

Kurum Adı: Lepra Ten ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Bakırköy
Adres:Zuhuratbaba Mah. Tevfik Sağlam Cad. No:26/4
Telefon:0 (212) 570-1026
Web Sitesi:www.leprahastanesi.gov.tr40.98976328.858750
Kurum Hakkında

Hastanemiz 1981 yılından beri Lepra (Cüzzam) hastalarının teşhis, tedavi ve takipleri için Sıhhat Bakanlığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cüzzamla Harp Derneği ile yapılan üçlü protokol anlaşmasıyla bütün Lepra hastalarına hizmet vermektedir. Hastalarımız tabip tarafından yapılan ilk muayenelerinde sorunları saptandıktan sonra Lepra hastalığıyla ilgili durumlarının irdelenmesi, gelişmelerinin izlenmesi için hastanenin Fizik Tedavi Rehabilitasyon, Göz, Sosyal Hizmetler ve aktivasyon durumlarının incelenmesi için de Basil Laboratuarına giderler. Hastaların şayet lepra dışında sorunları varsa hastanemiz içindeki Dahiliye, Diş, Cildiye gibi uzmanlık polikliniklerine başvurabilirler.

Bu değerlendirmeler sonucunda yatırılarak verilmesi gereken bir hizmet laf konusu ise hastalar yatırılır ve gereken hizmetleri 35 yataklı Lepra Servisinde elemanların yardım ve destekleriyle verilir. Bu hizmet sağlığın her türlü sorununa yönelik olabilir. Herhangi bir biçimde Lepra yönünden aktif olan hastalara Lepra tedavisi uygulanırken, sakatlıkları nedeniyle ekstremitelerinde yaraları olan hastaların yara bakım ve tedavisi uygulanır. Gerekirse cerrahi işlemler yapılır. Bu arada koyucu ayakkabıdan proteze kadar her türlü yaşamı kolaylaştıran ve sorunları ortaya çıkmadan engellemeye yönelik önlemler de alınır.

Poliklinikler

  • Deri ve Zührevi Hastalıklar
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)

Lepra Ten ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Lepra Ten ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi, İstanbul ili Bakırköy ilçesinde devlet hastanesi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir