İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kurum Adı: İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon EAH
Kategori:Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi – FTRM
Şehir:İstanbul
İlçe:Bahçelievler
Adres:Kocasinan Mh. Karadeniz Cd. No:48
Telefon:0 (212) 496-5000
Web Sitesi:istanbulftr.saglik.gov.tr41.0076928.844551
Kurum Hakkında

E-5 Karayolu Üzerinde Bahçelievler’de kurulu olan hastane, Sıhhat Bakanlığı’nın İstanbul’daki iki rehabilitasyon merkezinden en büyüğüdür. 1993’te Hastaneye “70. Sene İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi” adı verilmiştir. 2001 Ekiminde eğitim hastanesi unvanı alarak “İstanbul 70. Sene Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi” adını almıştır. Hastanemiz üç fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitim kliniği ile sıhhat bakanlığının İstanbul’daki 12. eğitim kurumu olmuştur. İl Sıhhat Müdürlüğü’nün 16-02-2007 tarih ve 1831 sayılı yazısıyla hastanemizin adı “İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak değiştirilmiştir.

Hastanemiz yekün üç bloktan oluşmaktadır. A Blok hizmet dışı, B Blok idari birimler, klinikler, fizik tedavi ve egzersiz salonları, masaj odası olarak hizmet vermektedir. C Blok klinik şeflikleri, klinikler, emg, kemik yoğunluğu ölçümü, sosyal hizmetler, ultrason olarak hizmet vermektedir. Ayrıca poliklinikler, laboratuvarlar ve radyoloji bölümü de prefabrik binamızdadır. Öbür prefabrik binamızda ise idari yapı (başhekim yardımcıları, nitelik idare birimi ve ek poliklinik prefabrik binamız hizmet vermektedir.

Hastanenin bulunduğu geniş saha birçok sosyal hizmet kuruluşuyla komşudur. Türkiye’deki rehabilitasyon hizmetinde mühim bir yere sahip olan hastane içindeki ameliyathaneleri, ortez-protez atölyesi, ürodinami ünitesi, kemik yoğunluğu ölçüm birimi, emg birimi, spor salonu ve hobi-uğraş evi ile misal bir rehabilitasyon kompleksidir. Hastanede yatarak tedavi gören hastalar hastalıklarına göre özelleşmiş servislerde yatırılarak tedavi ettirilmektedir. Hastanemiz de 5 ayrı servis ve % 90 – 100 doluluk oranıyla tedavi edilmektedir. Hastanemiz modern tıp biliminin ve teknolojisinin uygulandığı sıhhat hizmetlerini sunmak ve gelişmeleri devamlı izleyen deneyimli, bilgili eğitim kadrosuyla hastaların gereksinmelerine üst düzeyde yanıt verebilecek uzman tabip yetiştirmek amacıyla hizmetlerini en iyiye götürme çabası ile çalışmaktadır.

Hastanemizde yatan hastalarımıza rehabilitasyon hizmeti veren 4 jimnazyum salonu ve 4 adet fizik tedavi salonu bulunmaktadır. Yekün 34 poliklinikte günde ortalama 650-1000 hastaya üroloji, cerrahi, beyin cerrahisi, dahiliye, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, hidroterapi, FTR poliklinik hizmeti, 600-750 hastaya ayaktan fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilmektedir. Ameliyathanesi, 3 yataklı post-op yoğun bakımı, 1 cerrahi servisi ve 1 pediatrik rehabilitasyon servis, 1 omurilik lezyonu servisi, 1 inme ve öbür rehabilitasyon servisi ile hizmet sunmaktadır. Hastanemiz acil servisi olmayıp yatan hastalar için 24 saat sürekli nöbet esasına göre çalışmaktadır. Hastanemiz tabip seçebilme sistemine göre çalışmaktadır.

Poliklinikler

 • Aile Hekimliği
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Romatoloji
 • Psikiyatri
 • Spor Hekimliği
 • Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji
 • Üroloji

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Bahçelievler ilçesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak etkinlik göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi kılavuz bilgileri sunmaktadır.

Soru, teklif veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, hekim listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve şayet kuruluş tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir